Opal Taşının Anlamı ve Özellikleri

Opal Taşının Anlamı ve Özellikleri

İşte şifa kaynağı olan ve faydaları sıralamakla bitmeyecek olan bir taş daha. Bu yazımız opal taşının faydaları ve özelliklerini kısa kısa sizlere anlatmaya yetecek.

Yazımızı beğenirseniz yorum yaparak veya paylaşarak bizlere destek verirseniz çok mutlu oluruz. Şimdi opal taşı yazımıza başlayalım.

Opal Taşının Özellikleri: Kuvars taşının bir çeşidi olarak bilinir. Halk arasında “Gökkuşağı Taşı” olarak yaygın bir ismi vardır. Bazıları bu taşı talihsizlik getiren bir taş olarak düşünürken bir çoğunluk bu taşı sürekli yanında taşıyarak düşmanlarına karşı güçlü olduğunu inanır. Negatif olan duyguları dengelediği ve düzenlediği bilinir. Opal taşı Sanskritçe olan kıymetli taş anlamına gelmekte olan “Upala” sözcüğünden alınmıştır.

Yer altında sürekli bir hareket halinde olan sıcak suların, kayaların oluşturduğu boşluklarda çökmesi ve yerleşmesi sebebi ile oluşur. Etrafındaki kayalardan mineral emerek gelişimini sürdürür. Bu sebebiyle ismi “ıslak kuvars” olarak ta anılmaktadır. Güneş ışınların ısısını emerek bünyesinde tutabilir. Avucunuza aldığınızda vücut ısınız ile renk değiştirebilen nadir taşlar arasındadır. İçerisinde tamamen gökkuşağı renklerini taşır fakat sıralı değil karmaşık haldedir.

Uyumlu Olduğu Burç : Akrep, Yay, Balık
Rengi : Ateş Kırmızısı, renksiz, beyaz, pembe, mavi ve karışık gökkuşağı
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Afrika, Meksika, Peru, Macaristan ve Avustralya

Opal Taşının Faydaları: Bu taşın küçük parçacıkları kişilerin yanında taşıyabilmesi amacıyla kesilir büyük olanları da evlerinde hem güzel ve hoş bir görüntü sağlayan bir obje ve sağlık amacı oluşturan eşya olarak sergilenir. Bu taşın yararlarını kısaca madde madde saymak gerekirse;

– Kızgınlık halini sindirir ve emer,
– Kişisel iradenizi kazandırarak bağımsızlığınız da size yardımcı olur,
– Kendini iyi bir şekilde ifade edebilme yeteneğini geliştirmede yardımcı olur,
– Kişinin içinde hapsolduğu yanlış inançlardan kurtarır ve arındırır,
– Özgürlüğün ve bağımsızlığın taşıdır,

– Eklem sorunlarını iyileştirmeye yardımcıdır,
– Gözlerinizin görme gücünü arttırır,
– Böbrek ve kan hastalıkları için şifacı özelliği bulunmaktadır,
– Tehlikeli anlarda cesaret vericidir,
– Hayatlarımızın sıkıntılı günlerinde rahatlamaya yardımcı olabilmektedir,

– Kabus rüyaları emerek size hoş rüyalar sunar,
– Parkinson hastalığının tedavisinde yardımcıdır,
– Kişiye gençlik gücü aşılar,
– Negatif duyguları emerek aşırı duygulanmaların önüne geçer,
– Utangaçlığı azaltır.

Bu yazı opal taşının özellikleri ve faydaları fiyatı temizlenmesi fiyatları oluşumu rengi diğer adı yararları nerede bulunur satılır nedir nereden alınır ne kadar fiyatı neye iyi gelir ne işe yarar nasıl oluşur anlaşılır kullanılır işlenir temizlenir tesbih kolye ucu yüzük küpe anlamı çeşitleri satın al konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

opal taşı, opal ta, opal taşı faydaları, opal tasi fiyati, opal taşı özellikleri, opal taşının faydaları, sitrin nasil kullanilir, opal doğal tasın kılosu kactl, mavi opal taşı faydaları, Bir taş mail

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz