Mide Ağrısını İyileştirecek En İyi 15 Yiyecek

Mide Ağrısını İyileştirecek En İyi 15 Yiyecek

Şişkinlik, acı veren ağrılar, mide bulantısı, asit reflü ve gaz gibi mide rahatsızlıklarının rahatsızlığı gerçekten de tüm rahatsızlıkların en kötüsüdür. Mide bulantısı, kabızlık, ishal veya başka herhangi bir rahatsızlık olsun, kendimizi koltuktan kaldırabilmek için anında rahatlama istiyoruz. Böyle durumlarda Doğa Ana’nın ihtişamına yönelmemiz gerekir.

Görüyorsunuz, doğanın her bir rahatsızlığa bir tedavisi vardır ve aç karnına süper yiyecekler, şifalı otlar, tohumlar ve baharatlarla kolayca onarabilirsiniz. Süper besinler insani açıdan olabilecek en acısız tedavidir.

Yani, mideniz aşırı gaz birikmesi nedeniyle sizi rahatsız ediyorsa veya saatlerce banyodan çıkamayacak gibi görünüyorsa. Mutfağınızda, buzdolabınızda veya kilerinizde bulabileceğiniz hızlı ve sağlıklı bir doğal tedavi ile tüm acılarınızı kolayca sona erdirebilirsiniz.

Evde karın ağrısını iyileştirmenize yardımcı olacak çok çeşitli doğal ilaçlar seçtik. İşte, bir göz atın:

1. Muz ve Badem Ezmesi

Muz mide için inanılmaz derecede faydalıdır, çünkü çok hafiftir ve lifle doludur, sindirimi destekler ve ağrıları giderir. Elmada da bulunan temel bir lif olan pektin ile dolup taştıkları için vücudun normal bağırsak işlevini yerine getirmesine yardımcı olurlar. Tam tahıllı ekmek üzerine köpürtülmüş organik badem ezmesi ile muz dilimleri tüketebilirsiniz.

2. Süt

Midenizin pH seviyesini dengelemek, asitliği ortadan kaldırmak ve tüm ağrı ve mide bulantısını yatıştırmak için tam da ihtiyacınız olan şey uzun bir bardak süt. Süt, asitliği yenmede ve sindirimi güçlendirmede oldukça etkili olan kalsiyum içerir.

3. Zencefil

Yüzyıllar boyunca zencefil, mide rahatsızlığını yatıştırmak için son derece popüler olan geleneksel bir doğal çare olmuştur. Modern bilim ayrıca zencefilin yatıştırıcı etkilerini incelemiş ve doğrulamıştır ve bilimsel sonuçlar, zencefilin bağırsak duvarlarını gevşeterek rahatlama sağlamak için bazı özellikler içerdiğini ortaya koymaktadır.

Rendelenmiş tavuk ve bebek havuçlu hafif zencefil suyu, sisteminizi temizleyecek, mide ağrıları ve hazımsızlıktan anında rahatlama sağlayacak lezzetli bir ikramdır. Semptomları ortadan kaldırmak için bir fincan sıcak ev yapımı zencefil çayı da içebilirsiniz.

Taze bir fincan zencefil limon çayı yapmak çok kolaydır ve sadece acıyı dindirmekle kalmaz, aynı zamanda size ferahlatıcı bir enerji patlaması da sağlar. Yaklaşık 8 ince dilim zencefil ve bir limonu soyarak yapabilirsiniz. Şimdi dört bardak su alın ve kaynaması için ateşin üzerine koyun. Suyu kaynatmadan önce beş dakika kaynatın ve ocaktan alın.

Bu malzemelerle 3-4 porsiyon yapıp gün boyu yudumlayarak damak tadınızı doyurup midenizi rahatlatabilirsiniz. Bu tarif aynı zamanda kilo verme faydaları için de harikadır.

4. Limon ve Tarçın

Limon ve tarçın, mide içindeki mukoza tabakasına destek sağlayan zengin konsantrasyonda güçlü antioksidanlarla dolu iki güçlü bileşendir. Ayrıca, ülserden muzdarip olduğunuz durumda çoğunlukla ağrılara neden olan ince bağırsağın işleyişini de geliştirirler.

Bu malzemeleri midenizin durumuna göre sindirmesi kolay bulduğunuz her gıda maddesi ile birlikte tüketebilirsiniz. Örneğin su, meyve suyu, tatlılar, çay, yulaf ezmesi veya sevdiğiniz diğer yemekler.

5. Kaygan Karaağaç ve Glutensiz Yulaf Ezmesi

Mide ağrıları çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkar ve semptomları ortadan kaldırmak için nedeni tedavi etmek gerekir. Çoğu durumda, mide ağrılarının ve rahatsızlığının temel nedeni şişkinlik veya gaza eğilimlidir. Ve tahriş olmuş bir sindirim sistemi gibi semptomların yanı sıra bu tür bir rahatsızlık yaşadığında, hafif ve yatıştırıcı yiyecekler tüketmek idealdir.

Temel olarak yatıştırıcı yiyecekler, sağlıklı bağırsak hareketlerini teşvik etmek için büyük miktarda lif içeren yiyeceklerdir. Beslenme uzmanları ve sağlık uzmanları, badem sütü, terlik karaağaç tozu ve pirinç içeren bir kase glütensiz yulaf ezmesinin tüketilmesini yaygın olarak önermektedir.

Yulaf ezmesi lifle doludur ve kaygan karaağaç, sindirim sisteminizin tamamını koruyucu bir şekilde iyileştirici ve yatıştırıcı bir filmle kaplamasına izin veren müsilajinöz özelliklere sahip oldukça faydalı bir bitkidir.

Bu yemeği, bir bardak glütensiz yulaf ile iki bardak badem sütü gibi süt ürünü olmayan sütü karıştırarak düzeltebilirsiniz. Tencereyi orta ateşte koyun ve yulafın güzelce pişmesi için içindekilerin en az beş dakika kaynamasına izin verin. Ardından bir yemek kaşığı atın. kaygan karaağaç tozu ve bir veya iki dakika daha karıştırın. Ardından, doğranmış hurmalar, cevizler ve kuşbaşı elma ile çıtır bir tepe yapın.

6. Elma Sirkesi

Midemiz rahatsız olduğunda her zaman asitli yiyeceklerden uzak durmamız tavsiye edilmiş olsa da, elma sirkesi tüketimi aslında yardımcı oluyor. Gördüğünüz gibi pastörize edilmemiş ve çiğ sirke, muazzam alkalileştirici etkiler yaratmak için mükemmel bir çözümdür.

Asit reflü ve Gastroözofageal Reflü Hastalığı semptomlarını hafifletmek için en iyi doğal çare.

7. Papaya

Papaya, doğanın en zengin temel besin ve antioksidan kaynağıdır. Proteinlerin parçalanmasına yardımcı olan ve mide, gaz ve kabızlık semptomlarını hafifleten sağlıklı bir asidik ortamı teşvik eden güçlü enzimler, papain ve kimopapain içerir.

Papaya tüketiminin hazımsızlığı yatıştırmada, kabızlığı gidermede ve sindirimi artırmada son derece yararlı olduğu bulunmuştur. Bununla birlikte, yerel bakkalınızdan veya çiftçi pazarınızdan papaya bulamıyorsanız, bir sağlık gıda mağazasından biraz papaya özü tabletleri seçin.

8. Beyaz Pirinç veya Haşlanmış Patates

Beslenme uzmanları ve sağlık uzmanları, mideniz mide bulandırıcı ve rahatsız edici davrandığında daha fazla komplikasyondan kaçınmak için hafif öğünlerin tüketilmesini yaygın olarak önermektedir.

Sade beyaz pirinç ve haşlanmış patates, ishal ve gevşek dışkı semptomlarını yatıştırmak için harika bir yemek yapar. Temel olarak, tüm sıvıyı emer, dışkınıza daha fazla yük ekler ve anında rahatlama sağlar.

9. Elma püresi

Muz gibi, elmalar da ishal semptomlarıyla mücadele konusunda en faydalı besinlerden biri olan pektinle doludur. Bununla birlikte, midenizin üzgün ve mide bulandırıcı olduğu günlerde, çiğ elmaları sindirmek o kadar kolay olmayabilir. Bu yüzden kendinize lezzetli bir kase elma püresi hazırlamanız daha iyi olur. Çiğ elma kadar lif içermez, ancak sindirimi kolaydır ve hatta bir pişirme malzemesi olarak kullanabilirsiniz.

10. Yoğurt

Popüler efsane, mide semptomları veya mide ağrıları yaşarken süt ürünlerinden kaçınılması gerektiğidir. Bununla birlikte, araştırmalar sade yoğurdun bağırsakları iyi bakteri yığınlarıyla dolduran belirli ‘aktif kültürler’ içerdiğini ortaya koymaktadır.

Bu, hazımsızlık semptomlarını yatıştırmanın yanı sıra şişkinlik, rahatsız edici mide ağrıları, kramplar ve dik durmanızı zorlaştıran diğer tüm gaz semptomlarıyla mücadeleye yardımcı olur.

11. CRAP

CRAP hiçbir şekilde bizim her zamanki hurda değil, daha çok “Kiraz, Kuru Üzüm, Kayısı ve Kuru Erik” anlamına gelir. Tüm bu lezzetli lezzetler, olağanüstü miktarlarda lifle doludur, bu da onları en iyi doğal çare yapar, kabızlık çekerken gevşetir.

Kısaltma, meyveli atıştırmalıkların bu çıtır çıtır ürününü hatırlamanızı sağlamak içindir.

12. Aloe Suyu

Aloe suyunun mideyi kapladığı ve anında rahatlama sağladığı için mide ağrıları ve mide ekşimesi semptomlarının giderilmesinde son derece etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bir sağlıklı gıda mağazasından veya organik alışveriş merkezinden kolayca biraz aloe suyu elde edebilirsiniz. Bununla birlikte, orta derecede tükettiğinizden emin olun çünkü aynı zamanda doğal bir müshildir.

Sisteminizi temizlemek ve vücudu temizlemek için toksinleri ve bakterileri temizlemek harikadır. Bununla birlikte, liberal miktarlar korkunç yan etkilere neden olabilir.

13. Nane

Araştırmalar, nanenin midede safra ve asit akışını azaltmada son derece etkili olduğunu, dolayısıyla mide ağrılarını ve gazı iyileştirmek için şiddetle tavsiye edilen bir çare olduğunu ortaya koymaktadır. Ağrılı ağrıların, korkunç krampların veya gazlı mide semptomlarını hafifletmek için bir smoothie içinde yiyebilir veya bir fincan sıcak çay yapabilirsiniz.

14. Kimyon Tohumları

Rezeneye çok benzeyen ancak besin yoğunluğu bakımından biraz farklı olan kimyon tohumları, inanılmaz derecede zengin bir temel mineral ve vitamin çeşitliliği içerir. Bu besinler, kimyon tohumlarının şişkinliğin, gazın ve hazımsızlığın ana nedeni olan kötü bakterilerin büyümesini önleme ve ortadan kaldırma yeteneğini sağlar.

İhtiyacınız olan tek şey, bu çıtır lezzetleri atıştırmak için bir avuç dolusu kimyon tohumu, gaza bağlı veya hazımsızlık semptomlarını oluşmadan önce bile önleyecektir.

Yani, gazlı hissettiğiniz anda, kimyon tohumlarını yiyin ve ıstırap geçecektir. Hatta bu lezzetleri salatalarınıza, pişmiş yiyeceklerinize ve soslarınıza bile ekleyebilirsiniz.

15. Rezene

Rezene, doğal olarak gaz semptomlarını ortadan kaldırmak için en iyi ve şiddetle tavsiye edilen çarelerden biridir, ancak vücudun tüm toksinleri ve kötü bakterileri atmasına yardımcı olur. Kendinizi aşırı derecede gazlı hissettiğiniz veya midenizin acı veren bir ağrıdan şikayet ettiği günlerde, sadece yarım çay kaşığı rezene yiyin.

Belirtiler hiçbir zaman geçmeyecek. Kilerinizde tohumlar yoksa biraz taze rezene bile tüketebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.