Mide Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi

  • HASTALIKLAR
  • Mide Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi için yorumlar kapalı
  • 1.093 kez görüntülendi

Mide Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi

Karında ve karnın üst kısmında hissedilen, bazen sırta da vurabilen ağrılar mide ağrısı ya da karın ağrısı olarak adlandırılır.

Mide Ağrısı Nedenleri: Karın ağrısı sadece üşütmekten kaynaklanabileceği gibi bir takım hastalıkların belirtisi de olabilir. Örneğin; gastrit, kolit, sinirsel hazımsızlıklar, müzmin safra kesesi iltihabı, safra taşı, mide ülseri veya mide kanserinde yukarıda tarif edilen şekilde ağrılar görülür.

Mide Ağrısı Tedavisi: Tedavi için ağrının nedeni tespit edilmelidir. Üşütmekten kaynaklanan karın ve mide ağrısı kısa sürede geçebilirken, daha uzun süren ve tekrar eden ağrılar başka bir hastalığın habercisi olabileceğinden ihmal edilmeden doktora gidilmelidir. Doktorun yapacağı tetkik ve muayeneden sonra, mide ağrısının nedeni belirlenir ve uygun tedavi uygulanır. www.saglikvegebelik.com

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir: Bal ve tarçın mide ağrısına ve mide ülserine karşı oldukça yararlıdır. Nane, sakinleştirici etkisi ile mide ağrılarına iyi gelir. Papatya çayı da mide ağrısını kesmeye yardımcı olur.

Bu yazı saglikvegebelik.com tarafından mide ağrısı neden olur, mide ağrısı sebepleri, mide ağrısı tedavisi, mide ağrısı için ne yapmalı, mide ağrısı için şifalı bitkiler, mide ağrısına iyi gelen şeyler, mide ağrısına ne iyi gelir, mide ağrısı nasıl geçer, mide ağrısı nasıl olur konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

gebelikte mide ağrısına ne iyi gelir, mide batmasına ne iyi gelir, MİDE BATMASI, gebelikte mide agrisi, mide ağrısına ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu, mide batması nedenleri, gebelikte mide ağrısı neden olur, mede agrisi, mede agrilari, mide ağrısına ne iyi gelir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.