Selülitten Kurtulmak Mümkün!

Selülitten Kurtulmak Mümkün!

Kadınların genelinde görülen selülit, günümüzün en önemli sorunu.

Selülit nedir? Selülit neden oluşur ve selülitlerden korunmak için neler yapılmalıdır?
*Hormonal sebepler. Kadınların yumurtalarından salgılanan folikülin hormonunun fazlalığı, dokularda su tutulmasına yol açar.
Troid bezinin az çalışması (Hipotroidi )
*Soya çekim.
*Dolaşım bozukluğu. Selülit genelde damar yetmezliği ile paralel olarak bulunur. Daha çok damar yollarında selülitin oluşması,dolaşımın yavaşlamasına sebep olur. Bunun sonucunda da varisler ortaya çıkar.
*Kilo alma,
*Hareket azlığı,
*Doğum kontrol hapı kullanılması,
*Doğum yapma sayısında artış,
*Ruhsal gerginlikler. (Stress)
*Sigara
*Kahve
*Alkol
*Yanlış beslenme

Selülit üç aşamada oluşuyor
1-Dolaşım bozukluğuna bağlı olarak damar dışına çıkan su dokulara dolar. Buna ödem diyoruz
2-Bu devrede ödem fazlalaşır.
3-Dokularda olması gerekenden fazla,yağ,su ve tuz molekülleri birikir. Dışarıya atılamayan bu maddeler sebebiyle kalıcı selülitler oluşur.

Selülit’in en fazla görüldüğü bölgeler
Uyluk üst kısmı ve kalçalar, diz ve bileğin iç kısımları, baldır arkası,

Selülitten nasıl korunulabilir?
*Aldığımız gıdaların sağlıklı ve dengeli olmasına dikkat etmeliyiz. Günde en fazla 1500 kalori tüketmeliyiz. Genellikle lifli ve taze yiyecekleri tercih etmeliyiz.
*Hareketi arttırmalıyız. Yüzme, jogging, bisiklet ve jimnastik gibi sporlarla uğraşmalıyız.
*Kahve ve alkol tüketimini azaltmalıyız. Kahve küçük damarların daralmasına yol açar. Bu da selülitin oluşmasını kolaylaştırır.
*Şeker ve tuzdan uzak durmalıyız.
*Kilo alıp vermelerden kaçınmalıyız. Her kilo almada selülitlerin arttığını görüyoruz. Mezoterapi toplam 12 seans civarında yapılıyor. İlk iki hafta,haftada iki defa daha sonra ise haftada bir defa tedavi yapılması yeterli. İlaç allerjisi olmayanlarda hiçbir tehlikeye yol açmadan güvenle yapılabilir. Tedavi sonunda selülitlerin ortalama % 90′ı ortadan kalkar. İki beden civarında incelme olur. Özellikle bazı bölgelerdeki yağ birikintilerinin zayıflamaya rağmen ortadan kalkmadığını biliyoruz. Pantolon giymede büyük sorunlar yaşayan ve estetik olarak kendileriyle barışık olmayanlar için, mezoterapi hem etkili hem de güvenli olması bakımından sıklıkla tercih ediliyor.
*Tedavide en önemli faktör,yeniden oluşmaların önüne geçmek olmalı. Bunun için yaşam tarzımızı değiştirmeli ve sağlıklı bir ömür sürmeliyiz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.