Menopoz Etkilerini Bitkisel Hafifletme Tedavisi

Menopoz Etkilerini Bitkisel Hafifletme Tedavisi

Menopoz Etkilerini Bitkisel Hafifletme Tedavisi

Menopoz sürecinde beliren rahatsızlıklara karşı belirttiğimiz şu şifalı bitkiler sizi son derece rahatlatacaktır.Vazgeçmeyeceğiniz yiyecekler manganlı ve çinko içeren gıdalar olmalıdır.Size tavsiyemiz yemek esnasında sıvı gıdalar almamanız yönünde olacaktır.Et ve sebze türü yemeklerinizi haşlama olarak tüketiniz.

Sucuk gibi,yağli süt gibi yağ içeren gıdalardan sakınmalısınız.

Sebzeleri çiğ olarak tüketmeye önem vermelisiniz.

Meyve yemeyi ihmal etmeden aşırı hamur işi tüketmekten uzak durmalısınız.

Sıvı olarak doğal maden suyu içmek sizler için birinci sırada gelmeli.

Peklik olmaması için gayret göstermelisiniz.

Yürüyüş ve size en uygun sizi zorlamayacak egzersizler yapmalısınız .

Sizi rahatlatacak doğal bitkiler

Menopoz

Menopoz

Kara Isırgan Otu:Menopoz döneminde uykusuzluk,sinirsel bozukluk için birebirdir.Kaynamıs bir bardak suya iki tatlı kasığı kara ısırgan otu atıp on dakika demleyip günde üç bardak içmelisiniz.

Servi Bitkisi Tohumu:Menopoz dönemindeki basur,varisler, romatizmal ağrılar ve kansere karşı korunmada etkili bir bitkidir.Günde üç bardak içeceğiniz bu kur bir litre suya 25 gr. kadar ezdigimiz tohumu atıp beş dakika kaynatarak yarım saat demlemeye bırakıp süzerek hazırlarsınız.

Alıç:Menopoz döneminde,uyku probleminde,hazmedememede,çarpıntılarda, nöbet süreçlerinde faydası azımsanamayacak kadar önemlidir.

Civan Perçemi:Bayanlar icin çok yararlı ve etkileri çok çeşitlidir. Rahim spazmı menopoz kanamaları ve sinirsel tedaviler için çok yararlıdır.Bir çay bardaği kaynamış suya bir tatlı kaşığıyla ezilmiş olarak konulup on dakika demlenerek günde iki veya üç bardak içilir.

Ökse Bitkisi:Menopoz dönemindeki hazımsızlık, yüksek tansiyon, sinirsel bozukluk, kansere karşı korunmada, kalp rahatsızlıklarında, çarpıntı durumlarında çok yarar sağlar.Kaynamış bir su bardağına bir tatlı kaşığı ezilmiş olarak konulur on dakika süre ile demlenilir, günde üç bardak içilmesi tavsiye edilir.

Nergus Bitkisi:Menopoz dönemini geciktirmeye yarar,içeriğinde çokça follikülin hormonu vardır.Rahim kanserinin oluşmasını engeller,sinirleri gevşetir.Kaynamış bir bardak suya çiçek kısımları ezilerek konulur,yaklaşık on dakika kadar demlenmeye bırakılır.Süzülür ve günde üç bardak içilmesi tavsiye edilir.

Papatya Bitkisi:Papatya bitkisi içeriğindeki follikülin hormonu olduğundan ada çayı bitkisiyle kullanım şekli aynıdır. Kaynamış bir bardak suya yaklaşık beş yada altı adet papatya konur on dakika demlenmeye bırakılır süzülüp günde üç bardak içilmesi tavsiye edilir.

Ada Çayı Bitkisi:Ada çayı bitkisi içeriginde follikülin hormonu ihtiva ettiginden dolayı menopoz sürecondeki tansiyo,titreme, ateş nöbetleri ve sinirsel bozukluklara karşı etkilidir. Özellikle otuz beş kırk ve daha üzeri yaşta çay dibi demlenilerek kullanılırs menopoz dönemi geç gelir. Kaynatılmıs bir su bardağı suya beş tane ada çayı yaprağı atılarak on dakika süre ile demlenmeye bırakılır. Günde üç bardak içilmesi tavsiye edilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz