Marul ve Marulun Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Marul ve Marulun Faydaları için yorumlar kapalı
  • 758 kez görüntülendi

Marul ve Marulun Faydaları

Marul: Kalsiyum minerali ile A ve C vitaminleri açısından zengin bir sebzedir. Ayrıca Marulda B, D, E vitaminleri ve demir, sodyum, bakır, iyot, fosfor ve çinko mineralleri de bulunur.

Marulun Faydaları: Sinirleri yatıştırır. Tansiyonu düşürür. Sakinleştirici etkisi ile uykusuzluk çekenler için faydalıdır. Aybaşı halini düzenler ve ağrısını hafifletir. İştah açar ve sindirimi kolaylaştırır. İdrar söktürücüdür. Kabızlığı giderir. Vücuttaki zararlı maddelerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Dalak ve karaciğer yetmezliği ile sarılığa karşı etkilidir. Basur şikayetlerini azaltır. Göğsü yumuşatır ve öksürüğü keser. Balgamı söker. Aşırı cinsel isteği azaltır. Anne sütünü arttırır. Kemik erimesi ve romatizmada faydalıdır. Kan şekerini düşürücü etkisi ile şeker hastaları için yararlıdır. Özellikle gelişme çağındaki çocukların gelişimini destekler. Hastaların iyileşmesini hızlandırır. Cildi güçlendirir ve güzelleştirir.

Marul Nasıl Kullanılır: Besin değerlerini hızlı kaybeden bir sebze olduğu için marulu çabuk tüketmek gerekir. Marulun suyu cildi besler ve cilde tazelik verir. Sivilceleri giderir. Lapası yanıklara ve çıbanlara iyi gelir.

Bu yazı marulun faydaları, marulun yararları, marulun faydaları nelerdir, marulun kalorisi, marulun besin değeri, marulun faydaları ve zararları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

marulun faydaları ve zararları, marul faydaları ve zararları, gebelikte marulun faydaları, marulun fayda ve zararları, marul kalori, marulun kalorisi, gebelikte marul faydaları, marulun zararları, gebelikte marul, marul

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.