Makyajsız Güzel Görünmenin Sırrı

Makyajsız Güzel Görünmenin Sırrı

Makyaj cildinizdeki kusurları gizlemeye yardımcı olur, fakat bu kusurları gideremez. Kadınların çoğu ciltlerinin kusurlarını gizlemek için makyaj yaparlar. Cildinizin doğal ve güzel görünmesini sağlayacak minik ipuçları . Bu uygulamalar kozmetik ürünleri olmadan da güzel görünmenizi sağlayacak.

İşte Güzel Görünmek İçin Basit İpuçları

1.Yüz Yıkama jeli kullanın:

Cildinizi temizlemek için yüzünüzü yüz yıkama jeli ile yıkayın. Cilt, gözeneklerine giren çok sayıda kir ve toz çekiyor. Siyah nokta ve birçok cilt probleminden cildinizi korumak için temizliğe dikkat etmek gerekir.


2. Cildinizi Nemlendirin:

Sert kimyasal içermeyen kaliteli bir nemlendirici kullanın. Nemlendirici cildi yumuşak tutar ve cildi kırışıklıklar ve ince çizgiler gibi erken yaşlanmaya karşı korur. Nemlendiricinizi yüzünüze, boynunuza, ellerinize ve ayaklarınıza uygulayın. Bunlar, yaş ilerledikçe cildin sarkmaya eğilimli olduğu alanlardır ve sarkmayı engeller.

3.  İçme Suyu:

Nemli ve genç bir cildiniz varsa çok fazla su için. Su cildinizi nemlendirir ve hücrelerinin istenmeyen toksinlerden ve atıklardan arındırır. Aynı zamanda cildi daha temiz ve daha yumuşak yapar.

4. Tonik kullanın:

Tonik cildinizi iyileştirmede yardımcı olur. Aynı zamanda cildinizi sıkılaştırır ve kırışıklardan korur. Aynı zamanda cildinizdeki aşırı miktardaki yağ salgılarını temizlemenize yardımcı olur.

5. Bir Şampuan kullanın:

Saçlarınızı haftada en az üç kez şampuanlayın. Bu, saçınızın düzgün ve temiz görünmesine neden olur. Yağlı saç yüzünün güzelliğini mahvedebilir. Eğer doğal olarak güzel görünmek isterseniz saçınızı korumak önemlidir.

6.İyi bir uyku sağlıklı bir cilt için gereklidir. Gece 7 ila 8 saat uyuyorsanız cildiniz daha güzelleşebilir.

7. Güneş kremi kullanın

Evinizden dışarı çıktığınızda güneş kremi kullanmayı unutmayın. Bunu alışkanlık haline getirin. Güneş ışınları cildinize çok fazla zarar verebilir ve makyaj  ile yüzünüzdeki problemleri kapatamassınız.

8. Limon Suyu:

Kahvaltıda çay veya kahve yerine limon suyu ile başlayın. Limon suyunu bir bardak sıcak suya karıştırın ve her sabah için. Limon suyu tüm atıkları ve toksinleri yok etmede vücudunuza yardımcı olur. Bu cildinizi hassasiyetlerden korur. Doğal olarak cildinizi parlaklaştıracaktır.

9. Günlük temizleyici kullanın

Kuru cilt hücrelerini gidermek için deriyi  ölü hücrelerden arındırın. Bu cildinizi doğal olarak temizlemenize yardımcı olur.

Ayrıca sivilce, akne veya lekelerle oynamayın. Bu durum daha da kötüleşecek ve kalıcı yara izi de ortaya çıkacaktır.
Gözlerinizi zorla ovmaktan kaçının. Bu, kızarıklığa ve şişmeye neden olabilir. Tırnaklarınıza parlak tutun.
Çok fazla kahve veya çay  içmekten kaçının.
Cımbızla kaşlarınızı şekillendirin.  Sabah ve tekrar yatmadan önce dişlerinizi fırçalamayı unutmayın.
İyi bir duruş sergilemeye çalışın. Yüzünüzdeki siyah noktaları doğal bir fırçayla çıkarın.
Daha fazla meyve, yeşil ve yapraklı sebze ve süt ürünleri tüketin. Uygun olmayan kıyafetler giymeyin.  Bu önerileri takip ederek kesinlikle daha güzel ve genç görünebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz