Limonlu Su Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Limonlu Su Faydaları için yorumlar kapalı
  • 704 kez görüntülendi

Limonlu Su Faydaları

1. Sindirimi Geliştirir
Limon suyu mide suları ile benzer bir yapıdadır ve sindirim sistemindeki toksinleri gevşetip dışarı atmaya yardımcı olur. Limon suyu, yaşayabileceğiniz hazımsızlık, mide ekşimesi ve şişkinlikte sizlere yardımcı olabilir. Aynı zamanda safra üretimini teşvik etmenize yardımcı olur.
2. Bağışıklık Sistemini Artırın
Limon suyu, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan, soğuk algınlığı ve grip ile savaşan C vitamini bakımından zengindir. Ancak, limonda bulunan C vitamini her ne kadar bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye yardımcı olsa da limonun içerisinde bulunan demir de önemli bir besin maddesidir. Ve fazla limon yenildiğinde, yediğiniz gıdanın demirini emme yeteneğini arttırır.
3. Vücudunuzu nemlendirir
Su içmek çok önemlidir. Özellikle sıcak yaz havalarında. Sade suyu birçok kişi yeterince içmiyor. Limon, işleri daha ilginç hale getirmek için burada devreye giriyor.
4. Gün başlangıcında enerjinizi arttırın
Limon suyu, enerjinizi anında güçlendirir ve günün başlangıcında ruh halinizi düzeltir.
5. Sağlıklı ve Gençleşmiş Cildi Destekleyin
Limonlar, serbest radikal hasarını önleyen zengin bir antioksidan kaynağıdır. Bu serbest radikaller, cildinizin yaşlanmasından sorumludur. C vitamini, kırışıklık oluşumunu önlemek ve lekeleri azaltmak için cildinizin esnekliğini korumaya yardımcı olur.
6. Enflamasyonun Azaltılması
Ürik asit birikimleri enflamastonun ana nedenlerinden birisidir. Eklem ve vücudunuzda artışa geçen ürik asidi limon sayesinde azaltabilirsiniz.
7. Kilo Kaybı Yardımı
Tek başına limon suyu kendine has bir kilo kaybı mucizesi olsa da, daha hızlı ve uzun vadeli sonuçlar elde etmenize kesinlikle yardımcı olabilir. Limon, açlık isteğinizle mücadele eder, metabolizmayı arttırır ve dolgun bir his verir, böylece yemekler arasında atıştırma olasılığı azalır.

8. Temizleme Özellikleri
Limon, vücudumuzda ki hücrelerde, dokularda ve organlarda oluşabilecek hasarı önlemek için daha fazla toksin atmaya yardımcı olur.
Karaciğerin daha fazla enzim üretmesi ve daha verimli çalışması için uyarır. Limon suyu idrar yolunuzu toksinsiz tutmak için diüretik olarak çalışır ve ayrıca bakteriyel büyümeyi vazgeçiren pH seviyelerini değiştirebilir. Bu, çoğunlukla İYE’den yani üriner sistem enfeksiyonundan mustarip kişiler için çok yararlıdır.
9. Antibakteriyel ve Antiviral Özellikler
Limonların antibakteriyel ve antiviral özellikleri vardır. Her gün, günlük limon suyunu içen kişilerin vücutları grip, soğuk algınlığı ve boğaz ağrısına karşı dirençlidir.
10.Mukus ve Balgam Azaltır
Limon suyu, mukus ve balgam oluşumunu azaltmaya yardımcı olur. Dolayısıyla, gününüze limon suyu ile başlamak, mukusun azalmasına yardımcı olabilir.
11.Ferah Bir Nefes
Limonlar nefesinizi tazeler ve ağız bakterileri ile savaşır. Limonlar genel ağız sağlığınız için harika olmasına rağmen içmeden veya seyreltmeden kullanmayın! Sitrik asit diş minesini aşındırabilir, bu nedenle dişlerinizi bununla fırçalamayın, bunun yerine bir bardak limon suyuna sahip olun.
12. Beyin Gücü Arttırıcı
Potasyum ve magnezyumun yüksek seviyeleri beynimiz ve sinir sağlığımız üzerinde yararlı etkiler gösterir. Limon suyu depresyon ve stresle mücadele etmek için size gerekli desteği verebilir. Zihinsel netlik ve daha fazla odaklanma yaratarak öğrencilere veya yoğun ve stresli işlerde çalışan insanlara harika bir içecek kazandırır.
13.Anti-kanser
Limonun içinde bulunan antioksidanlar cildi yaşlanmaya karşı korumakla kalmaz, aynı zamanda çeşitli kanser türlerinin riskini azaltır. Asitleri nötralize etmekte de harika. Kanser, asidik bir ortamda yetişmeyi sever. Vücudunuzu alkalize etmek kanser hücrelerini büyütmeyi durdurabilir ve ilk etapta kanser alma riskini azaltabilir.
14.Kafein Elde Etme
Birçok kişi sabah kahvesini ılık limon suyu ile değiştirerek kafeinin istenmeyen etkilerini bertaraf edebilir. Bir kahveden elde ettiğiniz fiziksel enerjinin aynısını limon suyunda da vücudunuza sağlıklı olabilecek şekilde elde edebilirsiniz. Vücudunuzu uyandırır ve enerji artışı sağlar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.