Kuşburnu Nasıl Tüketilir? Kuşburnu Neye İyi Gelir? Kuşburnu Hakkında Bilgi

  • ALTERNATİFTIP
  • Kuşburnu Nasıl Tüketilir? Kuşburnu Neye İyi Gelir? Kuşburnu Hakkında Bilgi için yorumlar kapalı
  • 794 kez görüntülendi

Kuşburnu Nasıl Tüketilir? Kuşburnu Neye İyi Gelir? Kuşburnu Hakkında Bilgi

Kuşburnu Türkiye’de yaygın olarak bulunan yabani gülün tam olgunlaşmış olan meyve tablolarına verilen bir isimdir. Aslında kuşburnu bir meyve değildir. Kuşburnuna biraz dikkatli baktığımız zaman bu oval yapının içinde sert kıllarla kaplı olan kısımlar aslında bitkinin meyvesidir. Bunları parmağımız ile attıktan sonra geriye kalan turuncu etli renkli kısma biz kuşburnu diyoruz. Botanik  anlamda bu bitkinin çiçek tablasına verilen isimdir. İyice olgunlaştıktan sonra bunu çiğ olarak yemek veya kurutulduktan sonra yemek  en yararlı yöntemdir. Ama kuruttuktan sonra da kaba toz edip tıbbi çay haline getirebiliriz. Kullanılma nedeni özellikle içinde bulunan bol miktarda bulunan C vitamini dir. Vücut direncini çok artırdığı için vitamin eksikliği olanlarda bunun giderilmesinde çok etkilidir ve yararlıdır.

Kuşburnu Neye İyi Gelir, Kuşburnu Hakkında Bilgi, Kuşburnu Çayının Faydaları, Kuşburnu Nasıl Kullanılmalı, Kuşburnu Nasıl Tüketilir

Burada dikkat edilmesi gereken husus C vitamini çok hassas bir vitamindir çok kolay okside olur bozulur o bakımdan hazırlanması tıbbi çayın hazırlanmasında metal eşyaların kullanılmasından kaçınmak lazım. Yani bir bardağın metal olması, süzme işleminde kullanılan süzgeçin metal olması mahsurludur buna dikkat etmek lazım. Diğer bir husus da çok eski dropların kullanılmasında da hiçbir fayda kalmaz. Örneğin kuşburnundan hazırlanmış pestiller, reçeller, marmelatlar, pekmezlerin C vitamini bakımından hiçbir değeri yoktur. Bunlar olsa olsa vücuda ancak bazı elementleri sağlar. Eğer C vitamini yönünden fayda bekliyorsak bunu taze olarak yemek veya kuruttuktan sonra hemen tıbbi çayı hazırlayıp içmek gerekir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.