Boğaz Enfeksiyonu için Bitkisel Tedavi

Boğaz Enfeksiyonu için Bitkisel Tedavi

Kış aylarının en çok rastlanılan hastalıklarından birisi boğaz enfeksiyonudur. Çoğu zaman boğazımızı neredeyse tamamen kullanılamaz hale getiren bu illet hastalığa çözüm bulmak ise çok kolay.

Boğaz enfeksiyonu tedavisinde en dikkat çekeceğimiz nokta boğazların yumuşak tutulması ve boğazın rahatlaması ile öksürüğün yok edilmesidir.

İşte bu yazımızda boğazınızı yumuşak tutup enfeksiyon neticesinde oluşan tahriş ve yutkunma arzusunu en aza indirebilmek için kullanacağımız bitkisel tedavi yöntemleri ve bitkisel çaylar hakkında bilgi vermek istiyorum. Sizde bu rahatsızlık için ne iyi gelir ya da nasıl geçer diye düşünüyorsanız yazımızı okumanızı öneririm.

Eğer ki antibiyotik kullanmak istemiyorsanız bu bitkisel reçeteler oldukça işinizi görecektir. Fakat ileri seviye boğaz enfeksiyonlarında sadece bitkisel çay ile tedavi uygulamak imkansızdır.

Ada Çayı: Ada çayının soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklarda etkin bir rol oynadığını herkes bilir. Bu eşsiz çay boğaz enfeksiyonu sonucunda oluşan öksürük için oldukça faydalı etkiler gösterir. Anti mikrobik özelliği sayesinde boğaz enfeksiyonunun tahriş edici etkisini azaltmaya yardım eder.

Karaağaç Çayı: Karaağacın iç kabuklarından elde edilen bu özel ve  jel görünümlü çay boğazın etrafını kaplayarak enfeksiyonun etkisini en aza indirir. Ülkemizde pek kullanılmaz ama özellikle Amerika ve Kanada da oldukça yaygındır.

Okaliptüs Çayı: Boğazı yumuşatıcı ve rahatlatıcı bir özelliği olan okaliptüs bitkisi, bronşit ve sinüzit ağrılarını da neredeyse tamamen yok eder. Okaliptüs çayı yine boğazı yumuşatır ve tahriş edici etkileri yok eder. Aynı zamanda buharını da içinize çekebilirsiniz.

Papatya Çayı: Özellikle sinirleri yatıştıran ve uykuyu düzenleyen papatya çayının rahatlatıcı etkisi boğaz ağrısı ve boğaz enfeksiyonu için de kullanılmasına olanak verir.

Boğaz Enfeksiyonuna Ne iyi Gelir: Sizlere boğaz enfeksiyonu için kullanılan bitkisel çözümleri aktarmak istiyorum şimdi. Boğaz enfeksiyonuna iyi gelen şeyler, ilaçlar, bitkiler, meyveler, bitki çayları, yiyecekler olarak yapılan uygulamalar şunlardır.

– Ilık su ile hazırladığınız limonataya bal karıştırarak için.

– Bir bardak ılık suya bir yemek kaşığı elma sirkesi ve bir çay kaşığı tuz karıştırın. Aralıklarla gargara yapın.

– Tarçın, sarımsak, zerdeçal, kırmızıbiber, karanfil ve zencefil ile hem boğazınızı yumuşatın hem de bağışıklık sisteminizi güçlendirin.

– Ilık su ile seyreltilmiş ballı zencefil harika bir çözümdür.

– Tuzlu su ile gargara yapmak iltihabı, şişme ve ağrıyı azaltabilir.

– Pastil, buz küpleri, buzlu dondurma emmek ağrıyı hafifletir ve boğazı yumuşatır.

bogaz-enfeksiyonu-tedavisi

Bu yazı boğaz enfeksiyonuna iyi gelen meyveler besinler içecekler ilaç antibiyotik bitki çayları doğal kesin bitkisel çözüm çare son evde ne iyi gelir nasıl geçer tedavi edilir giderilir önlenir bitkisel tedavisi ne yapılmalı sprey ilaç ne zaman geçer hangi doktor bölüm bakar şifalı bitkiler en iyi gelen tedavi pastil sirke süt dondurma hangi meyve bitki antibiyotik iyi gelir limon zencefil konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

boğaz enfeksiyonuna ne iyi gelir, boğaz enfeksiyonu bitkisel tedavi, boğaz enfeksiyonuna bitkisel çözüm, boğaz enfeksiyonu tedavisi, bogaz enfeksiyonu için şifalı bitkiler, bebeklerde boğaz enfeksiyonu bitkisel tedavisi, boğaz enfeksiyonu bitkisel tedavisi, boğaz enfeksiyonu tedavi, boğaz enfeksiyonu için bitkisel çözüm, boğaz enfeksiyonu bitkisel

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz