Erken Boşalmanın Nedenleri

Erken Boşalmanın Nedenleri

Bu konumuzda erkeklerin korkulu rüyası haline gelen ve oldukça yaygın bir hal almaya başlayan erken boşalmanın nedenleri üzerine bilgiler sunacağız. Bu konu birçok erkek üzerinde psikolojik etkiler yaratmakta. Öte yandan bu sorunlarla boğuşan erkeklerde stresten ve benzeri etkenlerden ötürü çeşitli rahatsızlıklar meydana gelmektedir. Bizlerde bu konular üzerine değinerek bu rahatsızlık durumunun nedenleri ile ilgili araştırıp derlediğimiz en önemli bilgileri sizlere aktarıyoruz. Erken boşalmanın nasıl engelleneceğinden önce, bunun sebeplerini bulmak gerekir. Sebebi bilinmeyen erken boşalmanın tamamen giderilmesi mümkün değildir. Bunun başlıca sebeplerini biyolojik, psikolojik ve çiftler arasındaki iletişim sorunları olarak üç ana başlıkta inceleyebiliriz. Detaylı bir bilgi alabilmek için konumuzu okumaya devam edin.

erken-boşalma Erken Boşalmanın Nedenleri

ERKEN BOŞALMANIN BİYOLOJİK NEDENLERİ

Normal erkeklerde, penis vajinaya girdikten ortalama 2-3 dakika sonra boşalır. Ancak kadınlarda bu durum çok daha farklıdır. Kadınlarda orgazma ulaşma süresi en az 10-12 dakikadır. Bu nedenle kadın tatmin olmadan erkek boşalacak ve bu sayede erken boşalma gerçekleşecektir.

Bunun başlıca nedeni cinsel gerilimin artmasıdır. Buda erkeğin kişilik özelliklerinden dolayı erken boşaldığının bir kanıtıdır. Bu sorun genellikle cinsel içgüdüleri zayıf, romantik ve mantığıyla hareket eden erkeklerde rastlanır.

ERKEN BOŞALMANIN PİSKOLOJİK NEDENLERİ

Erkeklerde 13 yaşından sonra mastürbasyon dönemi başlar ve bu durum 25 yaşına kadar devam eder. Kişi kendini boşalmaya şartladığı için istem dışı erken boşalma sorunuyla karşı karşıya kalır.

ÇİFTLER ARASINDAKİ İLETİŞİM KOPUKLUKLARI

Bunun birden fazla nedeni bulunur. Örneğin; dişi ilişkiden yeteri kadar zevk alamıyorsa, erkek bu davranış karşısında biran önce boşalmayı hedefleyecektir. Yani bilinçlide olsa erken boşalma sorunu oluşacaktır. Bunun tam tersi durumlarda oluşabilir. Örneğin kadının aşırı tahrik etmesi veya ön sevişmeyi uzatması gibi durumlarda aynı sonucu doğuracaktır.

ERKEN BOŞALMANIN ÇÖZÜMLERİ

  • İlişkide boşalmaya yakın penisin çıkarılıp sıkılması erken boşalmayı geciktirecektir.
  • Diğer yöntem boşalma sırasında kadın erkeğin penisine baskı uygulayarak ereksiyonun geçmesini sağlar.
  • Kadın erkeğin penisini 3 defa uyarır ve boşalmaya yakın uyarmayı keserse erken boşalma riski azalır.
  • Cinsel ilişkiyi boşalmak amaçlı değil de zevk almak amaçlı yapan erkeklerde erken boşalma ihtimali daha da azalır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz