Kulağa Su Kaçınca Ne Yapılmalı Nasıl Çıkar

Kulağa Su Kaçınca Ne Yapılmalı Nasıl Çıkar

Özellikle yaz aylarında deniz ve havuza girenlerin ortak dertlerinden birisidir kulağa su kaçması. Şahsen bende de kulak yapısından dolayı, diğer bir çok insana göre daha çok kulağa su kaçması durumu yaşanıyor.

Aslına bakarsanız sadece deniz ve havuzda değil duş alırken de kulağa su kaçması gayet olağandır. Fakat bazen dikkatsizlikten bazen de kulağın yapısından dolayı kulak içine daha çok su kaçması olayı yaşanır.

Kulağa kaçan su ve sıvı miktarı ne kadar artarsa o kadar çok rahatsızlık yaratması normaldir. Bazen kulağa kaçan su kendi kendine akıp çıkarken bazen ise kulakta ağrı ve uğultu yaratmaktadır. Bu durumda kulağa kaçan suyu kendimiz dışarı çıkarmalıyız. Her şeyin olduğu gibi bunun da kendine özgü kuralları ve teknikleri var tabi ki. İşte sizler için sıralayacağımız önerileri uygularsanız kulağa su kaçması durumundan en az zararla kurtulmanız mümkün.

– Hangi kulağa su kaçmışsa kafamızı o yöne doğru eğiyoruz ve su dolan kulak örneğin sol kulak ise sol ayağın üstünde tek ayak zıplıyoruz. Eğer sağ kulağa su kaçmışsa bu seferde kafayı sağa eğip sağ ayağın üzerinde zıplıyoruz. Böylece kulağa kaçan sular dışarı çıkıyor.

– Su kaçan kulak yastığa gelecek şekilde yatın. Bir kaç dakika bu şekilde bekledikten sonra yer çekiminin etkisiyle kulağa kaçan su dışarı akacaktır. 

– Düşük ısıda çalıştırdığınız saç kurutma makinesiyle kulağınıza kaçan suyu kurutabilirsiniz. Kulak deliğine hafif hafif sıcak hava vermek kulak içinde toplanan suyu azaltıcı etki gösterir. 

– Reçetesiz şekilde satılan antiseptik kulak damlalarından kullanabilirsiniz. Bu damlayı su kaçan kulağın içerisine 2-3 damla sıkın ve başınızı su kaçan kulağınız aşağı gelecek şekilde çevirin. Kulağa kaçan su bu şekilde damla ile birlikte dışarı akacaktır.

Eğer bu uygulamaları hiç yapmamak isterseniz ise daha kolay bir yöntem var. İster duşa, istek deniz veya havuza girmeden kulak için tıkaç kullanırsanız kulağa su kaçmasına engel olabilirsiniz.

Bu yazı kulağa su kaçmasına ne iyi gelir çözüm ne yapılır hangi ilaç iyi gelir kulağa su kaçınca nasıl çıkar yapılması gerekenler ağrı yapar mı kulağa su girmesi tedavisi kulağa su girince ne yapılır ne yapılmalı kulağa su kaçtığında ne yapmalı nasıl çıkarılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

kulağa su kaçmasına ne iyi gelir, deniz suyu kaçan kulağa ne iyi gelir, kulağa su kaçınca nasıl çıkar, kulaga su kacinca ne yapilmali, kulağa su kaçması kesin çözüm, kulağa su kaçınca yapılması gerekenler, kulağa su kaçınca ne yapmalı, kulağa şu kaçmasında ne yapılır, su kaçan kulağa ne iyi gelir, kulaga giren suyu nasil diaari cikariiz

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz