KUDRET NARI YARARLARI

KUDRET NARI YARARLARI

Herhangi Bir Hastalığımız Olmadan Kudret Narını Hastalıkları Önlemek İçin Nasıl Kullanabiliriz?

Kudret narı özellikle sonbaharda ve bu stresli günlerde asit yapan,ağrıyan mideler için birebirdir.Tam de mevsimin de iken mutlaka edinmeli ve hazırlamalı diye düşünüyorum…..

Genel olarak cilt, deri ve mide rahatsızlıklarına faydalı olan kudret narı, etkileri için kolaylıkla hazırlanarak kullanılabilir. Doğal olarak kolay bir şekilde yetiştirilebilen ve günlük hayatta macun şeklinde hazırlanarak tüketilirse mide rahatsızlıklarına ve cilde sürülürse deri hastalıklarına fayda sağlar.

Kudret Narının kök ve yapraklarıyla hazırlanan çözeltiler basur şişkinliklerini indirmekte yararlıdır. Sadece yapraklarınından elde edilen çözelti ise ,öksürük kesici ve ateş düşürücü özelliğe sahiptir.

Aynı zamanda bağırsak kurtlarının düşürülmesine de yardımcı olur. Karaciğer bozuklukları ve kadınlarda kısırlık tedavisi için iyileştirici olarak olumlu etkileri vardır.İltihaplı yaraların tedavisinde de yararları çoktur.

Kudret Narı’nın Ülser,Gastrit,kolit ve Hemoroid gibi sindirim sistemi hastalıklarında çok etkili olduğu ispatlanmıştır.Haricen Yanık ,egzama ,açık yaralar ve sedef gibi hastalıklarda merhem olarak kullanılır.

KUDRET NARI YAĞININ YAPILIŞI;

1 adet olgunlaşmış kudret narı,küçük parçalar halinde doğranarak yarım litrelik bir pet şişeye konur. Üstüne de Zeytinyağı doldurularak şişe güneşte bırakılır. Bir kaç hafta içinde kudret barları yumuşayıp pelte haline gelri.Bundan sonra kullanıma hazır haldedir.

KUDRET NARI YAĞININ FAYDALARI;

Kudret narıyla hazırlanan yukarıdaki tarifi verilmiş olan kudret narı yağı,mayasılda,egzamada ve ciltteki yaralarda çok yararlıdır.Bu yağ sabah ve akşam doğrudan yaranın üstüne sürüldüğünde birkaç gün içinde yara iyileşir.
Mide ülserine karşı kullanılır.Ayrıca haricen yara yanık kesik ve egzamada güvenle kullanılır.

KULLANILIŞI;
Yağ kötü kokulu ve mide bulandırıcı bir tadı olduğundan sadece kesme şeker üzerine 3-4 danla damlatılarak mide ülserine karşı kullanılır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz