İkizlerle Gebe Kalmanın 15 Doğal Yolu

İkizlerle Gebe Kalmanın 15 Doğal Yolu

Sayısız çift, ikiz doğurmak ister ve her çiftin birden fazla çocuğa duymak için kendine has sebepleri vardır. Bir kadının birden fazla bebekle hamile kalma şansını artırabilecek çeşitli doğal ve tıbbi çözümler vardır, ancak bunun garanti olmadığını unutmamak önemlidir.

İkizlere doğal olarak hamile kalmanıza yardımcı olabilecek çok çeşitli tedaviler listeledik, ancak bu çözümlerin de büyük bir risk içerdiğini unutmayın. Örneğin, erken kordon sıkma nedeniyle tehlikeli risk faktörlerini ve erken indüksiyon nedeniyle erken doğum tetikleyebilirler. İkizleri düşünürseniz, ihtiyaç duyduğunuz desteği sağlamak için güvenebileceğiniz bir doula veya doktor veya doktor bulundurmanız şiddetle tavsiye edilir.

İKİZLERİN TASARLANMASI İSTATİSTİKLERİ

  • Ortalama olarak, her kadının ikizleri doğurma şansı% 3’tür.
  • İstatistikler, Afrikalı kadınların ikizleri doğurma ihtimalinin çok daha yüksek olduğunu, Asyalı kadınların ise daha düşük bir ihtimalde olma eğiliminde olduğunu gösteriyor.
  • Dört ya da daha fazla bebekte doğum yapmak, bir kadının gelecekte ikizleri hamile bırakma kabiliyetinde önemli bir artışa neden olabilir.
  • Herkesin tek yumurta ikizleri olabilir, ancak yumurta ikizi ikizler, ailenin maternal tarafında akan genetik bir eğilimdir, tıpkı hiperovülasyonun genetik olarak anneye aktarılması gibi.

Şimdi, ikiz hamile kalma olasılığınızı arttırmanın 15 yolunu inceleyelim:

1. FOLAT

Kapsamlı bir araştırma, folat tüketen kadınların ikizlere hamile kalma şansının% 40 daha fazla olduğunu göstermektedir. Ancak, sonuçlar bu artışın IVF’si olan kadınlar arasında büyük oranda gözlendiğini de ortaya koymaktadır. Ayrıca, insan yapımı folik asit takviyelerinin aksine folinik aside yatırım yapılması şiddetle tavsiye edilir.

2. MANYOK

Bir manyok, Afrika’nın tatlı bir patates çeşididir ve araştırmalar, hiperovülasyonu indükleyebildiğini ve böylece birden fazla yumurtanın gebe kalma şansını arttırabildiğini ortaya koymaktadır. Çeşitli farklı marka ve soyları araştırırken, cassanovum’un bitkinin en besleyici potansiyeli olan kısımlarıyla yapılan yatırım için doğru olanı keşfettik. Zengin bir folat çeşidini ve sağlıklı doğum yapan hamile kadınlara yardım eden diğer çeşitli besinleri içerir.

3. SÜT TÜKETİMİ

Çeşitli çalışmalar, günlük diyetlerinde büyük miktarda süt ürünleri tüketme eğiliminde olan kadınların ikizleri doğurma şansının daha yüksek olduğunu ortaya koymaktadır.

Araştırmalar bunun temel olarak ineklerde bulunan İnsülin benzeri Büyüme faktörü (IGF) ve bunun yanı sıra hayvanlarda yaygın olarak uygulanan hormonların çoğu tarafından tetiklenmesinden kaynaklandığına inanmaktadır.

4. MAGNEZYUM VE KALSİYUM KOMBİNASYONU

Anekdotal araştırmalar, bir kalsiyum ve magnezyum kombinasyonunun tüketilmesinin, ikiz doğurma şansınızı artırabileceği gibi, kız çocuğu doğurma şansınızı da artırabileceğini ortaya koymaktadır. Bununla birlikte, doğru dozaj konusunda doktorunuza veya kimyagerinize danışın.

5. MACA KÖKÜ

Maca kökü, doğurganlığı artırmak için en ünlü Perulu tedavilerden biridir ve birçok kanıt, ikizlerin gebe kalma olasılığını arttırmaktadır. Bununla birlikte, duygudurum dalgalanmaları da dahil olmak üzere bazı korkunç yan etkilere neden olabilir; bu nedenle, herhangi bir yan etkiden muzdarip olmadığınızdan emin olmak için doğru dozaj konusunda bir araştırma yapmak ve bir uzmana danışmak önemlidir. .

6. BOY VE KİLO

Uzun boylu ve orta veya yüksek ağırlık arasında değişen kadınların ikizlere hamile kalma olasılıkları çok daha fazladır.

7. YAŞ FAKTÖRÜ

Araştırmalar, kadınlar büyüdükçe, birden fazla yumurta bırakma olasılığını artıran daha fazla miktarda folikül uyarıcı hormonu (FSH) üretme eğiliminde olduklarını ortaya koymaktadır.

Bununla birlikte, kadınlar yaşlandıkça, doğurganlık oranları da düşmeye başlar, bu nedenle yaşlanmayı beklemeyi planlıyorsanız, gebe kalma şansınızı da azaltacağını unutmayın.

8. HİPEROVÜLASYON

Hiperovülasyon, yumurtlama işlemi sırasında iki veya ikiden fazla yumurta düşürüldüğünde meydana gelir. Bu işlem genetik, yaş, menopoz, tüketen manyok ve annenin vücudunda meydana gelen diğer çeşitli hormonal değişiklikler gibi çeşitli nedenlerle tetiklenebilir.

9. GENLERDE

Genetik hiprovrovülasyon, annenin ailesinin birçok ikizine sahip olması durumunda, ikizlerin doğma olasılığının genetik transferini tanımlamak için kullanılan bir terimdir. İkizlerin kendini hamile bırakması daha olasıdır.

10. EMZİRME

Araştırmalar, hamileyken emziren kadınların ikizleri hamile bırakma olasılıklarının çok daha yüksek olduğunu ortaya koymaktadır.

11. ANANASIN ÇEKİRDEĞİ

Bir ananasın çekirdeği, büyük çapta bromelain yoğunluğuyla doludur, fıkralara göre kanıtlara göre, yumurtlamadan sonra implantasyon olasılığını artırmak için işe yaradığı söylenir. Ancak, çok fazla tükettiğinizde, kasılmalara ve düşüklere de yol açabilir.

Çiğ olarak veya ek bir hap şeklinde tüketilebilir. Ancak, metotlarınızın tamamen güvenli olduğundan emin olmak için büyük bir dikkatle ve çok fazla araştırma yaptıktan sonra kullanılmalıdır.

12. DOĞUM KONTROLÜNÜN ORTADAN KALDIRILMASI

Altı aydan fazla süredir hormonal doğum kontrol hapları veya düzenli enjeksiyonlar kullanıyorsanız ve aniden onları almayı keserseniz, vücudunuz bu değişime uyum sağlamak ve hormonları normalleştirmek için çeşitli döngülere ihtiyaç duyacaktır.

Bu, vücudunuzdaki hormon seviyelerinde önemli bir artışa neden olabilir ve birden fazla yumurta bırakma olasılığını ateşler.

13. BİR SÜRÜ ÇOCUK VAR

Araştırmalar, çok sayıda bebeğin aynı anda birden fazla bebeği yakalama şansınızı artırabileceğini ortaya koyuyor.

14. TIBBİ İŞLEMLER

Örneğin Clomid gibi fertilite ilaçlarının tüketimi, ikizlerin veya daha fazlasının gebe kalma olasılığını artırabilir, ancak bir doktorun reçetesi veya gözetimi olmadan hiçbir ilaç alınmamalıdır.

Araştırma, IVF yoluyla çoklu yumurta implantasyon prosedürünün, aynı zamanda çoklu çocukları gebe kalma olasılığını da artırabileceğini ortaya koymaktadır.

15. DÜŞÜK YAPMA

Bir düşük, hiç şüphesiz, bir anne için en talihsiz trajedi olsa da, zaman zaman, gizli bir nimete dönüşebilir.

Anekdot kanıtı, düşük yapan kadınların ikizleri doğurma ihtimalinin çok daha yüksek olduğunu ortaya koymaktadır.

Not: Doktorunuza danışmadan ve kendi araştırmanızı yapmadan herhangi bir tıbbi veya organik takviye tüketmediğinizden emin olmak önemlidir. Anekdot kanıtlara güvenmek akıllıca değildir. Yukarıda listelenen ürünlerin ve çözümlerin birçoğunun, tüketebileceğiniz diğer ilaçlar ile negatif etkileşimlerin yanı sıra, yüksek ve düşük tansiyon dahil, tetiklenen yan etkilere eğilimli olduğunu unutmayın. Ayrıca, bu ürünlerin birçoğunun, özellikle saygın olmayan bir markaya yatırım yaparsanız, test edilmemiş bazı katkı maddeleri içermesi muhtemeldir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz