Gebe Kalma Yaşı

  • ALTERNATİFTIP
  • Gebe Kalma Yaşı için yorumlar kapalı
  • 824 kez görüntülendi

Gebe Kalma Yaşı

En uygun yaşlar 20 ile 30 arasıdır. Doğum aralıklarının en az 2 yıl olmasını sağlayarak hem kendinizi hem de bebeğin sağlığını daha iyi koruyabilirsiniz. 35 yaş üzerindeki annelerde problemli gebelik riski yüksektir, ancak sağlıklı ve kendine dikkat eden annelerde bu risk azalır. 18 yaşından küçük kadınlarda ise ölü doğum ve düşük kilolu bebek doğurma riski yüksektir.

Fertilite (doğurganlık) her kadın için farklıdır. Eğer anneniz erken bir yaşta menopoza girip doğurganlığını kaybettiyse,bunun sizin içinde böyle olması muhtemeldir.Hatta ailede ki diğer kadınlarda da benzer durumlar söz konusudur.Tıpta bilinen bir gerçek erken menopozun kalıtsal olduğu ve kız ile annenin bu konuda aynı kaderi paylaştığıdır.

Ayrıca doğurganlık yaşla birlikte azalmaktadır.20 yaşında doğum kontrol yöntemi kullanmayan, düzenli ilişkiye giren ve bir çocuk isteyenlerin %20’si başarıya ulaşıyor. Bu oran 30 yaşında %15’e ve 35 yaşında %10’a iniyor. 40 yaşında ise bu oran %5.

Bu yazı gebe kalma yaşı, hamile kalma yaşı kaçtır, hamile kalma yaş sınırı, hamile kalma yaşı kaç olmalı, hamilelik yaşı nasıl hesaplanır, hamilelik yaşı kaçtır, gebelik yaşı kaç olmalı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

kaç yaşında anne olunmalı, gebelik yaşı kaç olmalı, gebelik yaşı kaç olmalıdır, GEBE KALMA YAŞI, ergenliğe girmemiş kızlar gebe kalırmı, almanyada kadınlarda emeklilik yaşi kaçtır, gebe kalma yaşları, nıormaal doğum olması için anne yaşı kac olmalı, gebe olma yaşı, Gebelik iğnesi ile gebe kalan kaç ünlü var

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.