Koltuk Altı Ağrısı Neden Olur ?

  • Genel Sağlık
  • Koltuk Altı Ağrısı Neden Olur ? için yorumlar kapalı
  • 1.021 kez görüntülendi

Koltuk Altı Ağrısı Neden Olur ?

Koltuk altı ağrısı nedenleri ve bu nedenlere göre çözümler için bilgilendirmede bulunmadan önce sizlere günümüz koşullarında karşı karşıya kaldığımız bir tehlikeden bahsetmek isteriz.

Bilgisayar Çağı ile yaşam kalitemizi düşüren gelişmeler olarak; masa başı işler ve sürekli sabit oturma hallerini örnek verebiliriz. Bu sistem dâhilinde ki kişilerin yaşam kaliteleri için muhakkak surette spor yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde bu çalışma hallerine bağlı olarak vücut bağışıklığının düşmesinden tutun da, geri dönüşü olmayan iskelet sistemi rahatsızlıklarına kadar pek çok sağlık sorunu ile karşılaşmanız mümkün hale gelecektir.

 Koltuk Altı Ağrısı

Gelelim asıl konumuz olan Koltuk Altı Ağrısı Nedenleri, Korunma ve Tedavi Yollarına… Birden fazla sebebi bulunan koltuk altı ağrılarınızı, düşük olan sağlık seviyesinden yükseğe doğru inceleyeceğiz…

 

Koltuk Altı Neden Ağrır?

  • Lenf Şişmesi,
  • Darbe Alınması,
  • Enfeksiyon,
  • Kistler.

İşte bu dört olasılık, koltuk altı ağrılarının başlıca sebeplerindendir. Gelin bu sorunların nedenleri ve sonrasında yapılacaklara birlikte göz atalım…

Lenf Şişmesi: Genellikle yoğun ve ağır çalışma sonrasında şişen lenflerin sebep olduğu kas sistemi ağrısıdır. Bunun nedenleri ise çalışmalarınıza başlamadan öncelikle kollarınız başta olmak üzere vücudunuzun ısıtma hareketlerini yaparak çalışmaya başlamalısınız.

Koltuk Altı Ağrısı

Darbe Alınması: Bildiğiniz gibi vücudunuzun her neresi olursa olsun, alınan darbeler sonrasında belirli bir süre ağrıyacaktır. Bu ağrıya neden olan darbelerin, çoğu zaman gözle görülür izleri bulunur. Darbenin etki ettiği bölgenin üzerine havluya sarılarak soğuk kompres uygulamalısınız. Bu ağrınızı hafifletecektir. Ancak alınan darbenin şiddetine göre iç kanama yaşanmış olması da olası olduğu için morarma yani kan toplanma belirtisi ile karşılaşılır ise en kısa sürede uzman gözetimine ihtiyaç duyulmaktadır.

Enfeksiyon: Başta kıl dönmesi olmak üzere, koltuk altında gerçekleşecek yaralanmalar sonrasında enfeksiyon ile sonuçlanabilecek durumlar olabilir. Bu durumlarda muhakkak surette sağlık merkezlerinden yardım edinmelisiniz. Koltuk altı gibi sıcak ve terlemeye bağlı olarak bakteri üremesinin uygun olduğu bölgelerde çıkan bir sivilcenin dahi el yordamı ile patlatılması buna sebep olan enfeksiyonun derinleşerek yayılmasına neden olacaktır. Buna özen ve dikkat gösterilmesi gerekir.

Kistler: İyi ya da kötü huylu kist oluşumlarının da bu bölgede ağrılara sebep olduğu bilinmektedir. Bu ve benzeri durumlarda ise vakit kaybetmeksizin sağlık kuruluşlarına giderek, gerekli tedavi yolunun uygulanmasına başlanmalıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.