Dahiliye Hangi Hastalıklara Bakar Bölüme Girer

Dahiliye Hangi Hastalıklara Bakar Bölüme Girer

Hastanelerin kalabalıklığını en çok etkileyen ve hasta sayısı bakımından oldukça kalabalık olan bölümlerden birisi hakkında kısa kısa bilgiler vermek istiyorum.

Dahiliye veya İç Hastalıkları bölümü, oldukça geniş bir alanı ve rahatsızlığı içine alan hastanelerin en yoğun çalıştığı birimlerinden birisidir.

Konumuzda dahiliyenin baktığı hastalıkların listelerini sizlere sundum. Bu hastalıkların tamamı hakkında detaylı bilgiler sitemizde mevcut. Sadece arama yapmanız yeterli olacaktır. Lütfen bu konu işinize biraz olsun yaradıysa paylaşarak ve beğenerek daha çok insana ulaşmasını sağlayın.

 İç hastalıkları olarak adlandırılan rahatsızlıklarla ilgilenen dahiliye bölümünün baktığı hastalıkları sıralamak gerekirse şöyle sıralayabiliriz;

– Vücudun farklı noktalarında oluşan ve dıştan müdahale edilemeyen bütün ağrı çeşitleri,

– Genetik kökenli bir hastalık olan Akdeniz Anemisi,

– Her türlü alerji çeşitleri,

– Halk arasında kansızlık olarak bilinen anemi,

– Çağımızın en sık rastlanan rahatsızlıklarından biri olan baş dönmesi,

– Şeker hastalığı ve diyabet, 

– Gastrit, reflü, ülser gibi mide hastalıkları,

– Kanser çeşitleri ve türleri,

– İshal ve kabızlık gibi bağırsak sorunları,

– Şişmanlık, obezite ve kilo sorunları,

– Her türlü sindirim sistemi hastalıkları,

ve bunlara ek olarak guatr, hemofili, hepatit çeşitleri, kist, lösemi, romatizma, terleme gibi hastalık ve rahatsızlıkların hepsine dahiliye bölümü bakar ve ilgilenir.

Ayrıca dahiliye bu sayılan hastalıklarla alakalı bütün tahlilleri ve testleri de yapar.

dahiliye-hangi-bolume-girer

Bu yazı dahiliye hangi hastalıklara organlara bakar bölüme girer hastalıkları kapsar ilgilenir tahlilleri testleri yapar dahiliyenin dallar diğer adı anlamı bölümleri alt dalları ilgi alanları nedir iç hastalıkları hakkında bilgi hangileridir iç hastalıklarının belirtileri dahiliye neye bakar ne iş yapar nedir ne işe yarar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Dahiliye Hangi Hastalıklara Bakar, dahiliye bölümü hangi hastalıklara bakar, dahiliye neye bakar, dahiliye bölümünün baktığı hastalıklar, iç hastalıkları dahiliye neye bakar, dahiliye nelere bakar, dahiliye doktoru hangi hastalıklara bakar, dahiliye hangi tahlilleri yapar, Dahiliye hangi organlara bakar, dahiliye hangi hastalıklara bakıyor

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz