Kolesterol İçin Bitkisel Tavsiyeler

Kolesterol İçin Bitkisel Tavsiyeler

Kolestrol insan vücudu için gerekli bir madde olsa da, her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi yüksek kolesterolde insan sağlığı için zararlıdır.

Bu yazımızda sizlere kolesterole iyi gelen şeyleri ve kolesterolü düşürmek için uygulanan doğal ve bitkisel çözümleri anlatmak istiyorum.

Soya, üzüm çekirdeği özü, greyfurt, enginar, ananas hapları, yeşil çay, zencefil, biberiye, kuşburnu, kekik, kırmızı pul biber, sivri biber bitkiler kolesterolün dengelenmesi için insan vücuduna faydalı iken; tereyağı, margarin, balık yağı, kaz yağı, sığır yağı, koyun iç yağı, tavuk yağı ve hindi yağı, sakatat, yumurta sarısı, krema, hamur işi, şeker, fazla tuz, kestane, ve kuru yemişlerin fazlaca kullanılması kolesterol açısından vücudumuz için zararlıdır.

Bitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki kolesterol dengemizin korunması açısından yararlı bitkilerle hazırladığı kolesterol için tavsiyelerini ve karışımlarını bizlerle paylaştı.

1- Ayrık kökü, ardıç tohumu, zeytin yaprağı, kekik, biberiye karıştırılıp çay gibi demlenerek içilirse kolesterolün düşmesine etki eder.

2- Biberiye ve zerdeçal baharatları toz haline getirilip yemeklere yarım çay kaşığı ilave edilebilir.

3- Aşırı derecede olmamak şartıyla yeşil çayın kolesterol düşürücü etkisi ispatlanmıştır.

4- 1 bardak kaynar suya 1 çay kaşığı kadar toz zencefil atılarak 10 dakika demlenir. Her gün 3 bardak içilir.

5- 1 bardak suya 10 gram zerdeçal atılarak 10 dakika kaynatıldıktan sonra her gün 2-3 bardak içilebilir.

6- 1 bardak kaynar suyun içine 10 gram sarı kantaron atılarak 10 dakika demlenir ve her gün 2 bardak içilebilir.

Bu yazı kolesterole iyi gelen şeyler yağlar bitki ekmek nedir sebzeler çaylar nelerdir ceviz suyu bitkiler ne iyi gelir ne düşürür doğal kesin bitkisel çözüm çare son evde tedavisi ne iyi gelmez ceviz limon iyi gelir mi neden yükselir ne yememeli neden düşer ne yükseltir için diyet ne yapmalı ne yapmak lazım ilaç kür yemek tarifleri hangi doktor bölüm bakar nasıl düşürülür dengelenir kolesterolü düşürmek için ne düşürür konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

ibrahim saraçoğlu kolesterol nasıl düşürülür, kolesterol nasıl düşürülür ibrahim saraçoğlu, ibrahim saraçoğlu kolesterol nasıl düşer, maranki kolesterol nasıl düşürülür, kolesterol nasıl düşürülür maranki, ahmet maranki kolesterol nasıl düşürülür, maranki kolesterol nasıl düşer, ahmet maranki kolesterol tedavisi, kolesterol nasıl düşürülür bitkisel çözüm, kolesterol nasıl düşer ibrahim saraçoğlu

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz