Kilo Vermemenizin İlk 10 Sebebi

Kilo Vermemenizin İlk 10 Sebebi

Kilo kaybı bazen çok zor olsa bile, tarif edilemez. Çok fazla diyet yapmanın, yeterli besin almamanızın ve kendinizi aç bırakmanın size kalıcı sonuçlar vermeyeceğini biliyorsunuz, bu nedenle sağlıklı ve temiz yemeyi deniyor ve tüm önemsiz ve sodalardan uzak duruyorsunuz. Ama yine de aynı ölçektesiniz, hiç kilo vermediniz mi? Sinir bozucu, değil mi?

Hedef kilonuza varamamanızın birçok nedeni olabilir. Ancak bununla derinlemesine ilgilenmeniz ve bir hipotez yaratmanız ve hedef kilonuzu etkileyebilecek tüm koşulları bilmeniz gerekir.

Basit ve sağlıklı yaşam değişiklikleri harikalar yaratabilir, kilo vermenizi durdurabilecek bazı şeylere dikkat etmeniz gerekir. Bir göz atın:

1. Yemeklerin Atlanması

Bazı insanlar yemeklerini atlarlarsa daha hızlı kilo verebileceklerini düşünüyorlar çünkü bu kalori alımını azaltıyor. Bu kesinlikle yanlış bir algı. Öğün atlamak, metabolizmanızı yavaşlatarak etkiler, yani uzun bir aradan sonra tekrar yediğinizde, vücudunuz olabildiğince fazla kalori yakmaz. Bu nedenle, günlük öğünlerinizi 3 normal öğün ve 2 öğün zamanla 5 küçük porsiyona bölün.

2. Porsiyon Boyutu

Temiz beslenmeyle sağlıklı yemekler yiyorsanız ancak daha fazla porsiyon alıyorsanız, daha fazla kalori tüketmenize neden olacak ve sağlıklı beslendiğiniz gerçeğini en aza indirecektir. Ne kadar yiyecek yediğinize dikkatlice bakın, aksi takdirde kilo verme yolculuğunuza zarar verir.

3. Daha Fazla Kalori İçmek

Bazen öğünlerinize kilo vermek için iyi miktarda sağlıklı kalori alıyorsunuz ama hala ne içtiğinize bakmanız gerekenden daha fazla kilo veremiyorsunuz. Sıvı yemekler bazen fazla yemek anlamına gelmez ancak almalılar. Tek bir soda kutusunun 200’den fazla kaloriye sahip olabileceğinden ve eğer bunu sağlıklı 250 kalorili bir öğünle içiyorsanız, kısmı oldukça büyük olan 450 kaloriyi birleştirir.

4. Ağır Soslar ve Topingler

Pound dökmeye çalışıyorsanız ve salata ve düşük kalorili şeyler yemeyi tercih ediyorsanız, ancak bu salatalar ve düşük kalorili yiyecekler mayonezle doludur, peynir sosu ya da ağır bir şey kalori alımınızı artırabilir ve diyetinizi kolayca mahvedebilir gün için.

5. Popo Hareket Etmiyor

Yemek yedikten hemen sonra uyku alışkanlığınız varsa ya da yemek yedikten sonra kendinizi hareket ettirmiyorsanız ya da tüm çalışmalarınızın bir sandalyede oturmakla ilgili olduğu bir ofiste çalışıyorsanız, kilo verme seyahatinizi etkileyebileceğinden daha fazla. Aşırı kiloluysanız, evde bir spor salonu veya kardiyo deneyin ya da her yemekten sonra 5-10 dakika yürüyün ya da her gün 30 dakika boyunca koşun ya da koşun.

6. Bina Kasları

Vücut ağırlığımız yağ, su ve kas ağırlığından oluşur. Kas ağırlığı, yağ ağırlığından daha ağırdır, bu nedenle eğer kilo veya ağırlık ölçeğini kaybetmiyorsanız, ancak vücudunuzda kas inşa edebileceğinizi varsaymanız gerekenden daha fazla değişiklik gözlemliyorsanız Bu yüzden odak noktanızı inç’inize koyun ve ağırlık ölçeğinde kilo almayın.

7. Aynı Diyet

Kilonuzdaysa yolculuğunuzu yitirir ve egzersiz planına uygun bir diyet uygularsanız, vücudunuz ilk önce artan metabolizma ile kilo alır, ancak bazen vücudunuz rutine alışır ve bu rutin metabolizmanızı etkilemeyi keser ve kilo kaybetmek. Bu sorunun üstesinden gelmek için, her hafta veya ayda bir diyetinizi değiştirmeye devam etmeli ve farklı kardiyo egzersizlerini denemelisiniz, böylece rutininizden sıkılmayacaksınız, ne de vücudunuz.

8. Yeterince Uyku Almamak

Yeterince yatmamak veya fazla uyumamak kilonuzu da etkileyebilir. Sağlıklı bir yaşam tarzı için geceleri 8 saat uyumaya çalışın ve bütün gece uyanık kalmaktan ve bütün gün uyumamaktan kaçının.

9. Çok Fazla Çalışmak

Bazen daha fazla zaman harcarsak, daha fazla kalori yakacağımızı düşünüyoruz. Bazen doğru olan, ancak daha fazla egzersiz yapmak da açlığı teşvik eder ve daha fazla yemek yemeye başlarsınız, çünkü daha fazla ve daha fazla egzersiz yaparsanız açlık sancılarını kontrol etmeniz sizin için daha zor olacaktır ve eğer hala onları kontrol etmeye çalışırsanız, yüzleşirsiniz. Şiddetli besin eksikliği.

Bazı günler için kardiyo içeren zamanında egzersiz yapma ve ağırlık egzersizi için bazı günleri düzeltme alışkanlığınızı artırın ve spor salonuna düzenli olarak katılıyorsanız, günde 30 dakikadan fazla yürümemeye çalışın. Ve eğer düzenli bir sporcu değilseniz, o zaman kilo vermek için sağlıklı bir diyetle birlikte her gün bir saat yürüyün veya koşun.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz