Nasıl Kilo Verilir?

Nasıl Kilo Verilir?

Kilo vermenin en temel kuralı harcanan enerjinin,alınan enerjiden çok olmasıdır.Bunun yolu da yediğimiz gıdaları azaltmak ya da hareketimizi arttırmaktır. En iyi çözüm de her ikisini birden yapmaktır.

Obezitenin tedavisinde sadece zayıflama dönemi mevcut değildir. Bu tedavi aynı zamanda ulaşılan vücut ağırlığının korunması dönemini de içerir. Her iki süreçte de uygulanacak tedavi kapsamında oldukça önemli bir yer tutan beslenme tedavisi ile zayıflama sağlandığı gibi, kişiye yaşamı boyunca yardımcı olacak doğru ve dengeli beslenme yöntemleri de benimsetilmektedir. Dolayısıyla program süresinin bu çerçevede zayıflama ve kilo koruma dönemlerini içerecek şekilde belirlenmesi gereklidir.

Kişinin özelliklerine uygun planlanan beslenme programlarında, konu ile ilgili olarak dünya literatürlerinin ışığında karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının dengeli olmasına, basit karbonhidrat, toplam ve doymuş yağ oranının azaltılmasına, posa ve gerekli vitamin, mineraller yönünden yeterli olmasına özen gösterilmektedir.

Beslenme tedavisi kişiye özel hazırlandığı için çok düşük kalorili yanlış programların uygulanmasından kaynaklanan aç kalma,sosyal çevreden kısıtlanma,besin öğesi yetersizlikleri,aşırı sıvı kaybı gibi olumsuzluklar yaşanmamaktadır.

Çok kısa sürede hızlı kilo kaybının vaat edildiği mucize diyetler sağlıklı olmadığı gibi kişinin metabolizma dengesi bozulmakta ve daha sonra tekrar kilo alımına neden olmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz