Kıl Dönmesi için Şifalı Bitkiler

  • ALTERNATİFTIP
  • Kıl Dönmesi için Şifalı Bitkiler için yorumlar kapalı
  • 1.043 kez görüntülendi

Kıl Dönmesi için Şifalı Bitkiler

Genelde erkeklerin korkulu rüyası olan kıl dönmesine karşı çaresiz kalmayın. Sizlere vereceğimiz bitkisel tedavi yöntemleri ile kıl dönmesine kesin çözüm ve çare bulmanız artık çok basit.

Kıl dönmesi için önerilen doğal ve bitkisel yöntemleri evde kolayca deneyerek rahatsızlığınıza çözüm sağlayabilirsiniz.

 Sizlere kıl dönmesine bitkisel çözüm ve kür olarak önce İbrahim Saraçoğlu, daha sonra ise Ahmet Maranki hocalarımızın verdiği tarifleri anlatacağım.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun kuyruk sokumunda kıl dönmesi ve iltihaplanması için tavsiye ettiği ısırgan otu kürü tarifi.

Hazırlanışı: Kurutulmuş ısırgan otunu çok az su ile haşlayarak lapa şeklinde hazırlayın ve ılınmasını bekleyin.

Ilıdıktan sonra lapayı ince bir tülbente sararak 10-15 dakika iltihaplı bölgenin üzerinde bekletin. Bu işlemi yara kapanana kadar haftada 2-3 defa uygulayın.

Prof. Dr. Ahmet Maranki ise kıl dönmesi sorunu için soğan kürü öneriyor. Kıl dönmesine soğan kürünün etkili olacağını açıklayan Maranki, soğan kürü pek çok hastalıkta olduğu gibi kıl dönmesinde de çok etkilidir dedi.

Hazırlanışı: Kuru soğanı, tavada ısıtın. Vücudunuzun dayanabileceği sıcaklığa gelince,soğanı, kıl dönmesi olan bölgeye koyun. Bu uygulamayı bir kaç defa uygulayın. Her uygulamadan sonra, gül suyu ile bölgeyi ve vücudu silin.

Kıl dönmesi için bamya kürü ve ebegümeci kürü uygulamanız mümkündür.

Bamya Kürü: Bir avuç kadar kurutulmuş çiçek bamyayı bir miktar su ile haşlayın ve yumuşak bir kıvam aldığında suyunu süzün. Bamyayı ayrı bir tencereye alarak üzerine iki yemek kaşığı zeytinyağı ve bir kahve fincanı süt ilave ederek tekrar pişirin. Bamyalar yoğun bir kıvam aldığında ocağın altını kapatın ve mikserden geçirin.

Bu yazı kıl dönmesine ne iyi gelir iyi gelen şifalı bitkiler ilaçlar kremler yiyecekler kürler doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi evde çare nasıl geçer giderilir önlenir tedavi edilir engellenir geçirilir için ilaç krem merhem ne sürülür ne yapılır bilgi vermek için yazılmıştır.

kıl dönmesine ne iyi gelir, kıl dönmesine iyi gelen bitkiler, kıl dönmesi şifalı bitkiler, kıl donmesı için şifalı bıtkiler, şifalı bitkiler kıl dönmesi, kıl dönmesine iyi gelen şeyler, kıl dönmesine iyi gelen, kıl dönmesi ne iyi gelir, kıl dönmesine iyi gelen bitki, kıl donmesi icin isirgan otu

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.