Kayısı Çekirdeği Yağı ve Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Kayısı Çekirdeği Yağı ve Faydaları için yorumlar kapalı
  • 885 kez görüntülendi

Kayısı Çekirdeği Yağı ve Faydaları

Kayısı Çekirdeği Yağının Faydaları

Kırışık giderici olarak
Gaz giderici olarak
Antidizanterik olarak
Kolesterol düşürücü olarak

Kayısı çekirdeklerinin kırılarak çıkarılan içlerinden, süperkritik CO2 ekstraksiyonu yöntemi ile saf olarak elde edilen Kayısı Çekirdeği Yağı; toplam %95 doymamış yağ asidi ve ideal oleik ve linoleik asit oranı ile serum kolesterol düzeyini düşürebilme, gaz giderici (laktasif) ve Antidizanterik (ekspekteron) özelliği ile “fonksiyonel gıda”lardandır.

Ayrıca, kayısının potasyumca ve A vitaminin öz maddesi karotence zengin olması yağına da insan beslenmesinde çok önemli boyutlar kazandırmaktadır.

Kayısı Çekirdeği Yağı, bu özelliklerinden ötürü, besin maddesi olarak kullanıldığı gibi, vücut bakımı ve kozmetik amaçlarla da kullanılan çok değerli bir üründür. Kolayca emilir. Besleyici ve hassas yapısıyla özellikle kırışıklıklara karşı çok etkilidir. Hipoallerjik olması nedeniyle de hassas bölgelerde ve göz etrafında da kullanılabilir.

Göz etrafında kullanılması sonucunda kayısı çekirdeği yağının kaş çıkarmak ve kirpikleri uzatmak için faydalı olduğuda ispatlanmıştır. Özellikle Mecit Efendi kayısı çekirdeği yağını bu konu için tavsiye edebilirim. Kaşlarınız seyrekse ya da küsmüş kaş ve kirpik bölgeleriniz varsa, sadece uzatmak ve gürleştirmek için değil; kaş ve kirpik çıkarmak içinde kayısı çekirdeği yağı kullanabilirsiniz. Piyasada birçok markayı 10-15 liraya bulabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?
Kayısı çekirdeği Yağı haricen kullanıldığında uygulanacak yüzeye dairesel hareketlerle yedirilerek sürülmelidir.

Dahili kullanımda günlük bir tatlı kaşığı yeterli olmaktadır.

Uyarılar ve Önlemler
Kayısı çekirdeği Yağı ilaç değildir. Hastalıkların tedavisinde asıl olan doktorunuzun önerileridir. Hamile ve tedavi görenler ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorlarına danışmalıdır.

Cildi Kışa Hazırlamak
Kış göründü, elinizin, yüzünüzün kışın soğuğuna karşı korunması gerekiyor. Kaldı ki zaten yorgun ve solgun olan cildinizi, yazın güçlü güneşi yaktı, kuruttu, nem dengesini bozdu.

Yani hem cildinizin tekrar beslenerek dengesini bulması, hem de soğuğa karşı korunması gerek. Kayısı çekirdeği yağı bu sorunlara çözüm oluşturmak için yeter. Kayısı Çekirdeği Yağı, doğal A ve E vitaminleri ile çoklu doymamış yağ asitleri bakımından çok zengin, yumuşatıcı, erken yaşlanan ve kırışan kuru ve hassas ciltler için çok uygun, mükemmel bir üründür.

Bu yazı kayısı çekirdeği yağı, kayısı çekirdeği yağı nasıl kullanılır, kayısı çekirdeği yağının cilde faydaları, kayısı çekirdeği yağının yüze saça faydaları, kayısı çekirdeği yağının zararları, kaş ve kirpik uzatmak için kayısı çekirdeği yağı kullananlar kullanıcı yorumları, kayısı çekirdeği yağı neye yarar iyi gelir konusunda yazılmıştır.

kayisi cekirdegi yagi nasil kullanilir, kayısı cekırdegı yagının saca faydaları, kayısı çekirdeği yağı saça faydaları, kayısı çekirdeği yağı saça nasıl uygulanır, kayisi çekirdeği yağı saça iyi gelirmi, kayısı çekirdeği yağının faydaları, kayısı çekirdeği yağı kirpik, mecitefendi kayısı çekirdeği kremi kirpik, kayısı çekirdeği yağı kaş kirpik, kayısı çekirdeği yağı cilde nasıl uygulanır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.