Brokoli ve Brokolinin Faydaları Nelerdir

  • ALTERNATİFTIP
  • Brokoli ve Brokolinin Faydaları Nelerdir için yorumlar kapalı
  • 707 kez görüntülendi

Brokoli ve Brokolinin Faydaları Nelerdir

Brokoli: Küçük yeşil yumrular halinde olan, haşlanarak yemeği hazırlanan bir tür sebze olan Brokoli bitkisi, başta C, A ve E vitaminleri olmak üzere bol miktarda vitamin içeren, ayrıca demir, bakır, potasyum ve kalsiyum mineralleri açısından da zengin bir besindir.

Brokolinin Faydaları: Lifli yapısı ile sindirimi kolaylaştırır ve şişmanlığa karşı faydalıdır. Mikrop öldürücüdür. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Başta meme, akciğer ve bağırsak kanseri olmak üzere, kansere karşı çok iyi bir koruyucudur.

Doğuştan bel kemiğinde açıklık hastalığının önlenmesinde etkilidir. İdrar yolu hastalıkları ve prostata karşı koruyucudur. Cinsel gücü arttırır. İktidarsızlık ve kısırlıkta faydalıdır. Kemik erimesi ve kansızlığa iyi gelir.

Brokoli nasıl kullanılır: Brokolinin yemeği ve salatası yapılır. Ayrıca, kaynatılıp elde edilen suyu da içilir.

Bu yazı brokolinin faydaları, brokolinin yararları, brokolinin kalorisi, brokolinin yapılışı, brokolinin besin değeri, brokoli nasıl yapılır, brokoli nasıl haşlanır, brokoli nasıl pişirilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

brokolinin kalorisi, brokoli kalori, brokoli besin değeri, brokolı nedır, brokolinin besin değerleri, gebelikte brokolinin faydaları, brokoli kalorisi, brokoli nasıl pişirilir, brokolinin yapılışı, gebelik brokoli

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.