Kantaron yağı

Kantaron yağı

Kantaron yağını tanımalısınız

Kantaron yağı antiseptik özelliği ve kanama durdurucu özelliğinin yanı sıra yara ve yanıkları iyileştirirken izleri de yok eden bir yağdır.

Hem haricen sürülerek, hem de içilerek pek çok hastalığın tedavisinde kullanılabiliyor. Hücre yenileyici özelliği sebebiyle, özellikle yara ve yanıklardan dolayı oluşacak izlerin giderilmesinde oldukça etkili.

Kırmızı kantaron çiçeğinden yapılan ve yanık izlerinde kullanılan kantaron yağı yeni olan yanık izlerinde etkili ancak eski izler üzerinde etkili değildir. Yanıklarda oluşan deri kayıplarının da iyileşmesini hızlandırır.

Kantaron Yağı Nasıl Kullanılır?
Kantaron yağı her türlü yarada ve yeni oluşmuş yanıklarda başarıyla kullanılmaktadır. Açık yaralar, taze yanıklar, kesiklerde ve çarpmalar sonucu oluşan morluklar gibi durumlarda hızlı iyileşme sağlar. Kantaron yağı mikrop üremesini engeller, yaralarda iltihap oluşmasına engel olur, kanamayı kısa sürede durdurur ve yaraların daha çabuk kapanmasını sağlar. Taze yanıklarda yanık bakımı yapılırken yaranın üzerine sürülerek hem iyileşmesini hızlandırır hem de iz bırakmasını engeller. Antiseptik özelliğiyle de mikrop kapmasını önleyerek iltihaplanmasını da engeller.

Yanıklarda Kantaron Yağı
Yanıklarda ve haşlanmalarda da kantaron yağı en etkili çözümlerden biridir. Yeni oluşan yanıkların kısa sürede iyileşmesine yardımcı olurken yanık olan bölgedeki acıyı da dindirir. Yanığın mikrop kapmasını ve iltihap oluşumunu antiseptik özelliği sayesinde engeller. Güneş yanıklarında da sıcak su yanıklarında da kantaron yağından yararlanabilirsiniz. Yanık bölgelerinize sürüldüğünde hemen etkisini gösterir. Ancak yanıklarda mor pembe arası bir renge sahip olan kırmızı kantaron çiçeği yağı kullanılmalıdır. Sarı kantaron çiçeği yağı yanıklarda etkili değildir. Kantaron yağı bebeklerin pişiklerinde de oldukça etkilidir. Kantaron yağı iyi koşullarda saklandığında 2-3 sene boyunca tazeliğini ve etki gücünü korur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , ,

Yorum Yaz