İştahı Kesen Yöntemler

  • DİYET
  • İştahı Kesen Yöntemler için yorumlar kapalı
  • 659 kez görüntülendi

İştahı Kesen Yöntemler

İştahı kesen mucize yöntemler, bitkiler, haplar yok tabiki. Sadece iştahı azaltmaya yardımcı yöntemler var. Bu yöntemleri uygularken vücudun ihtiyacı olan besinleri ihmal etmemek gerekiyor. Çünkü kilo vereyim

derken sağlığınızdan olabilirsiniz. Bu sebeple ünlü doktor ender saraç iştahı azaltmaya yardımcı olan besleyici yöntemleri öneriyor.

Kokular iştahı azaltıyor: Zerdeçal, nane ve yeşil elma kokuları günde sık sık 20-30 kez koklanırsa sinir sisteminde yaptığı etkiyle iştahta biraz azalma yapabilir.

İştahın azalmasına yardımcı çaylar: Mate çayı başta olmak üzere ıhlamur ve buruk tattaki bitki çaylarının şekersiz olarak içilmeside iştahın dengelenmesine yardımcı olabilir.

İştahı azaltmaya yardımcı gıdalar: Yiyeceklerden ayva ayrıca yeşil lifli yapraklı sebzeler tere, roka, maydanoz, ıspanak, madımak, karalahanada hem midede hacim kaplayarak tokluk hissine hemde iştah kesmeye yardımcı olur. Yeterince protein almakda genelde bir tokluk hissi sağlar. Eğer yeterince protein almazsanız sürekli bir açlık halinde olursunuz.

Şişmanlatmayan en iyi az yağlı protein kaynakları yumurta beyazı, derisiz tavuk, balık az yağlı yoğurt peynir ve süttür. Kırmızı et ise tersine hem daha ağırdır hem de iştah açıcı etkisi vardır. Ayrıca sarı leblebide hem mide asidini alır hemde tokluk hissi sağlar. Tam buğday ekmeği, yulaf ezmesi, haşlanmış tam buğday, yeşil mercimek, sarı mercimek, barbunya fasulyesi gibi şekerli olmayan tahıl ve bakliyatlarda hem tokluk hissi sağlayıp hemde ani patlamış iştahı dengelerler.

İştah azaltıcı buzlu çay tarifi: Bir buçuk litre su. Bir tatlı kaşığına yakın iyi kalite yeşil çay. Yarım tatlı kaşığı yasemen çayı. Bir tatlı kaşığı mate çayı ve iri bir tutam ıhlamur. Kaynar suyun içerisinde sadece 30 saniye fokurdatın ve 3-4 dakika demlendirin. Sonra tüm bitkileri süzün ve içerisine çok az miktarda esmer şeker veya bal katın. www.saglikvegebelik.com

Balı kaynar suya değil ılıdıktan sonra ekleyin. Soğuyunca içi bol buz dolu termosa koyun ve içerisine iri kıyılmış taze nane yaprakları doğrayın. Yemeklerden yaklaşık 5-10 dakika önce büyük bir bardak serin olarak için. Eğer sıcak içmek istiyorsanız o zaman sadece ıhlamur ve mate çayını içerken içine iri taze nane dalları koyarak için.

Bu yazı iştahı kesen yiyecekler, iştahı kesen besinler, iştahı kesen bitkiler, iştahı kesen şeyler, iştah nasıl kesilir, iştah nasıl kapanır, iştah nasıl azaltılır, iştah kesen ilaçlar, iştah kesmek için ne yapmalı  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

iştah kesmek için ne yapmalı, iştah azaltan ilaçlar, iştah kesmek için ilaç, iştah kesmek için bitkisel çözüm, adet döneminde iştah nasıl kesilir, iştah kesen şeyler, iştah nasıl kapanır, iştah azaltmaya bitkisel çözüm, bebeklerde iştah nasıl azaltılır, iştah kesmek için ne yapılır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.