İkiz Bebeğe Gebe Kalmanın 6 Doğal Yolu

  • ALTERNATİFTIP
  • İkiz Bebeğe Gebe Kalmanın 6 Doğal Yolu için yorumlar kapalı
  • 1.221 kez görüntülendi

İkiz Bebeğe Gebe Kalmanın 6 Doğal Yolu

Hamile olmak her çift için harika bir an ve ikizleri gebe bırakmak bazı çiftler için eğlenceli bir an. İkizi ikiz türü vardır; yani tek yumurta ikizleri ve kardeş yumurta ikizleri. Tıbbi araştırmalara göre ikizler gebelikte bir anormallik meydana geldiğinde oluşur.

Tek yumurta ikizleri döllenmiş yumurta ikizleri oluşturan iki ayrı parçaya bölündüğünde oluşur. Çift yumurta ikizleri oluşurken, iki ya da daha fazla dişi yumurta erkek spermleri tarafından döllendiğinde. Çoğunlukla yaklaşık% 89’unda gebelik ikizleri gebe bırakma şansı verir ve bunların% 85’i çift yumurta ikizleridir.

İKİZLERİN GELİŞTİRİLMESİ ARTIŞ ŞANSLARI

İkizlerin gebe kalmasında aşağıdaki faktörler önemli bir rol oynamaktadır;

1. ETNİKLİK:

Son zamanlarda yapılan araştırmalar, Afrikalı kadınlarda ikiz hamile kalma şansının, Asyalı kadınlardan çok daha büyük olduğunu ortaya koydu.

2. YÜKSEKLİK:

Uzun boylu kadınlar, ikizlerden daha kısa kadınlardan daha fazla hamile kalma şansına sahiptir.

3. AĞIRLIK:

İkizlerin gebe kalma olasılığı, sağlıklı kadınlarda zayıf kadınlardan daha fazladır. Sağlıklı bir kadın olarak ikizleri hamile bırakma yeteneğine sahiptir.

4. YAŞ:

Yaş aynı zamanda ikizleri gebe bırakmak için bir faktördür. Gebe kalmayı tercih eden kadınların erken yaşta hamile kalmak yerine hamile kalma şansı daha yüksektir.

İkizlerin doğal olarak tasarlanması için altı adım aşağıdadır;

1. Folik Asit:

Folik asit alımını arttırın. İkizlerin gebe kalmasında çok faydalıdır. Bu folik asit alımı bebek sağlığı için de iyidir ve kusur olasılığını azaltır.

2. SÜT ÜRÜNLERİ:

Süt ürünleri ayrıca ikizlerin gebe kalmasını kolaylaştırır. Süt, tereyağı, büyüme hormonu içeren peynir gibi süt ürünleri yumurtalıkları uyarır ve çoğul gebeliklere yol açar. Süt ürünleri almayan vejeteryanlar gibi kadınların ikizleri gebe bırakma şansları çok azdır veya hiç yoktur.

Bu yüzden daha fazla süt ürünü tüketmek ikizleri hamile bırakma şansını arttırır.

3. MEME BESLENMESİ:

Son çalışmalar göstermiştir ki çocuğu olan ve uzun emziren kadınlar gebe kalmaya çalışmaktadır. O zaman ikizleri bulma şansları dokuz kat daha yüksektir.

4. DAHA ÇOCUK:

İkiz gebe kalma şansı, daha fazla çocuğunuz olduğunda daha fazladır. Öyle çünkü hamile kaldıkça yumurtalıklar çok fazla uyarılıyor ve daha fazla yumurta salıyor.

5. YABANLAR

İkizlerin gebe kalması için yumurtalıkların uyarılmasında rol oynayan başka bir ürün ise yabani patateslerdir. Bu yabani yumurtalık, yumurtalıkları aktive eden ve yumurtlama sırasında birden fazla yumurtanın salınmasıyla sonuçlanan özel kimyasallardan oluşur.

Bu yabani tatlılar en çok Afrika halkı tarafından yenildiği için ikizleri gebe kalma şansları% 90 daha fazladır.

6. doğum kontrol hapları:

Doğum kontrol haplarının kullanımı, ikizlerin gebe kalmasını da teşvik eder. Bu haplar alındığında, o zaman büyük hormonların üretimi vardır ve vücudun doğal bir ritimle başlaması zaman alır.

Böylece, bu süre zarfında birden fazla yumurta salınır ve ikizleri gebe bırakmak için büyük bir şanstır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.