Gaviscon Nedir Yan Etkileri ve Kullanımı

  • ALTERNATİFTIP
  • Gaviscon Nedir Yan Etkileri ve Kullanımı için yorumlar kapalı
  • 1.246 kez görüntülendi

Gaviscon Nedir Yan Etkileri ve Kullanımı

Gaviscon gaz, mide yanması, hazımsızlık veya mide ekşimesi gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Bu ilaç isteğe göre sıvı veya tablet olarak alınabilir ancak hangi şekilde alınırsa alınsın 2 haftadan daha uzun süre

kullanılmamalıdır.

Oldukça etkili olan bu ilacı bende kullanıyorum. Fakat bilmelisiniz ki gaviscon kullanımının da bazı yan etkileri mevcuttur. Bu yazımızda gaviscon kullananlar için zararlı bu etkileri anlatmaya çalıştım.

Alerjik Reaksiyon
Gaviscon kullanımının alerjik reaksiyonlara neden olma olasılığı vardır. Sık görülen yan etkiler genellikle hafiftir ancak belirtilerin şiddeti artabilir. Gaviscon kullanımı nefes almada güçlük, göğüs sıkışması, bulantı, kusma ve reflekslerin yavaşlaması gibi sorunlara neden olabilir.

Gaviscon’un Genel Yan Etkileri
Gaviscon’un uzun süreli kullanımı nedeniyle oluşabilecek genel yan etkiler çok şiddetli olabilir. Birçok insanın organlarında Gaviscon kullanımına bağlı olarak alüminyum birikir. Drugs.com internet sitesine göre Gaviscon gibi alüminyum içeren ilaçların uzun süreli kullanımları kemiklerde, eklemlerde ve beyinde hasarlara neden olabilir. Yüksek alüminyuma bağlı olarak kusma, solunum güçlüğü ve bulantı gibi çeşitli sorunlar meydana gelebilir.

Mide ve Bağırsaklarda Görülen Yan Etkiler
Gaviscon kullanımının mide ve bağırsaklarda çeşitli sorunlara neden olması sık görülen bir durumdur. Bu ilacı kullanırken en çok görülen yan etkiler ishal ve kabızlıktır. Gaviscon’un düşük dozlarda kullanımı ishal ve kabızlık gibi yan etkilerin hafif olarak görülmesine neden olur.

Kas ve İskelet Sisteminde Görülen Yan Etkiler
Gaviscon kullanımı kas ve iskelet sistemi üzerinde ciddi yan etkilere neden olabilir. Bu ilaç halsizlik, kemik ağrısı, kas ağrısı ve güçsüzlüğü gibi sorunlara neden olabilir. Kemiklerde görülen bu tür belirtiler Osteomalazi yani kemik yumuşamasına neden olabilir.

Gaviscon’un Diğer Yan Etkileri
Uzun süreli Gaviscon kullanımı böbrek yetmezliği olan insanlarda sinir sisteminin hasar görmesine neden olabilir. Ayrıca Gaviscon kullanımı nöbet, koma, titreme ve konuşma kusurlarına neden olabilir. Ayrıca mide ve idrar yolunda PH artışı da görülebilir.

Bu yazı gavisconun faydaları, gavisconun yan etkileri nelerdir, gaviscon nedir, gaviscon nasıl kullanılır, gaviscon kullananlar kullanıcı yorumları, gavisconun zararları, gaviscon ne için kullanılır, gaviscon ne işe yarar, gavıscon nasıl içilir konusunda yazılmıştır.

gaviscon, gaviscon yan etkileri, gaviscon şurup ne ise yarar, gavıscon nedir, gaviscon ne ise yarar, gaviscon double action şurup ne işe yarar, gaviskon, gaviscon zararları, gaviscon double action, gaviscon şurup yan etkileri

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.