Hindiba Bitkisi ve Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Hindiba Bitkisi ve Faydaları için yorumlar kapalı
  • 843 kez görüntülendi

Hindiba Bitkisi ve Faydaları

Hindiba: Sarı ve mavi çiçekli, uzun köklü ve sapsız yaprakları olan bir bitkidir. Uçucu yağ, glikozitler, müsilaj, karbonhidratlar içerir. Ayrıca, C vitamini ve Kalsiyum açısından da zengindir.

Hindibanın Faydaları ve Etkileri: İştah açar ve sindirimi kolaylaştırır. Vücuda, mideye, karaciğer ve böbreklere kuvvet verir. Güneş yanıkları ve egzamaya karşı faydalıdır. İdrar ve balgam söktürür. Böbrek kumlarının dökülmesine yardımcı olur. Kanı temizler ve damarları genişletir. Sıtmaya da iyi gelir. Kusmayı önler.

Hindiba Nasıl Kullanılır: Hekimlikte kullanılan kısımlar, hindiba kökü ve yapraklarıdır. Sebze olarak da kullanılır. Siyatik ve kalp çarpıntısı gibi şikayetlerde, hindiba lapa haline getirilip sıcakken şikayetin olduğu bölgenin üzerine konursa faydası görülür. Lapası arı ve akrep gibi zehirli hayvan sokmalarında da kullanılır.

Bu yazı saglikvegebelik.com tarafından hindiba faydaları, hindiba otu, hindiba nedir, hindibanın faydaları, hindiba kökü, hindibanın yararları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

hındıba otu, hindiba kökü gebelikte, hındıba bıtkısı, hindiba otunun faydaları, hindiba ın çeşitleri faydaları, Hindıba, hindıba faydaları, hindiba gebelik, gebelikte hindiba, hindibanın yararları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.