Grip belirtileri ve tedavisi

Grip belirtileri ve tedavisi

Grip Belirtileri

Grip virüsü, soğuk algınlığıyla aynı belirtilerdenbazılarına neden olur. Her iki hastalık da öksürük, baş ağrıları ve göğüs rahatsızlığına neden olur. Bununla birlikte, grip genelde yüksek bir ateş, vücut ağrıları, yorgunluğa neden olacağından soğuk algınlığından farklıdır.
Gribi geliştirme riski en fazla olan insanlar arasında bebekler, hamile kadınlar, yaşlılar ve kalp rahatsızlığı, diyabet, akciğer hastalığı ve HIV gibi kronik hastalıklardan muzdarip olanlar bulunur.

Grip Tedavisi

Griple ilgili sorunlardan biri, yeni grip virüslerinin her iki yılda bir geliştiği yönünde. Viral bir hastalık olduğu için antibiyotikler çokda bir fayda sağlayamaz. Reçete edilebilen birkaç antiviral ilaç vardır. Bununla birlikte, bu ilaçlar genellikle pnömoni gelişme riski yüksekse veya aşırı derecede şiddetli belirtilere sahipseniz reçete edilir. Antiviral ilaçlar, gripin süreceği süreyi kısaltmaya yardımcı olur ve bazı belirtileri hafifletir.

Grip'i Önleme

Grip virüsü birkaç hafta sürebileceğinden, gribe karşı aşı yaptırmak iyi bir fikirdir. Grip en yaygın olduğu kış sezonundan önce her sene aşı yaptırmanız önerilir. Bunun nedeni, aşıların evrim geçiren ve o sırada en yaygın olan grip türlerine göre farklılık göstermesidir. 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz