Eklem İltihabına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Eklem İltihabına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Sizlere bu yazımda genellikle 40 yaşını geçen kadınlarda sık şekilde görülen bir rahatsızlık olan eklem iltihaplanması hakkında bilgi vermek istiyorum. Ardından ise eklem iltihabı için doğal ve bitkisel çözümleri anlatacağım.

Aslında daha önce site içerisinde eklem iltihabı hastalığı hakkında detaylı bilgi vermiştim ama yinede dilerseniz ilk önce eklem iltihaplanmasını sizlere kısaca tekrar hatırlatalım.

Eklem İltihabı Nedenleri: Bağışıklık sisteminin, vücudun kendi dokularıyla mücadele etmesine neden olan bir virüs veya farklı bir tetikleyici etken sebebiyle eklem iltihabı meydana gelir.

Eklem İltihabı Belirtileri: Her iki kol ve bacakta, parmaklarda ve bileklerde şiddetli ağrı, yine aynı organlarda şişlik ve sertlik, aşırı halde halsizlik ve yorgunluk, yataktan kalkınca bulguların daha da artması, yüksek ateş genelde eklem iltihabının önemli belirtileri arasındadır.

Eklem İltihabına Ne iyi Gelir? Peki eklem iltihabı için evde kolayca uygulayabileceğiniz kolay bitkisel çözümler ve tedavi yolları nedir bunları öğrenmeye ne dersiniz? Sizde artık ilaç içmekten kurtulun ve doktora bile gitmeden kolayca hastalığınıza çözüm bulun.

– Sabah kahvaltısından  ve akşam yemeğinden yarım saat önce bir çay fincanı kırk kilit otu çayı içerseniz eklem iltihabına karşı oldukça etkili bir bitki çayı olduğunu göreceksiniz.

– Eklem iltihabı ağrısı olan diz veya eklem bölgelerine acı İsveç otları iksiri ile dört saat kompres yapın. Deriyi pansumandan önce portakal nergisi ile yağlamayı ve pansuman bitiminde ise pudra sürmeyi unutmayın. Acı İsveç otları aktarlardan kolayca temin edilebilir.

– Lahana yaprağını kızgın ütü ile ütüleyin ve ağrıyan yerlere koyarak bir bezle sıcak şekilde sarın. Eklem iltihabı olan yerlerdeki ağrılar için inanılmaz bir çözümdür.  Sizde kısa sürede ağrılarda azalmayı hissedeceksiniz.

– Zeytinyağı içerisinde bulunan oleocanthal olarak adlandırılan bir madde eklemlerde oluşan iltihaplanmayı bloke ederek oluşan eklem ağrısının şiddetini minimum seviyeye indirir.

– Kepek ve yulaf gibi tahıllar ile yapılan yiyecekler eklemlerin sağlığını korur. Böylece eklemlerde meydana gelen ağrılar ve iltihaplanmalar azalır.

– Eşek kulağı otu ile ovulan iltihaplı bölgelerde ağrılar azalır. Ayrıca kırk kilit otu lapası sarılarak kullanılabilir. Deve dikeni yaprağı da eklem iltihabına karşı aynen lahana gibi oldukça kuvvetli bir çözümdür.

Eklem İltihabı Ameliyatı: Ameliyat, tedavi için tercih edilen bir son unsurdur. Genel olarak sakatlık durumu olan kişiler, eklemlerinde hasar olan kişiler ve hareket etmekte çok güçlük çekenlerde ameliyat tercih edilir. Lokal anestezi ile yapılan operasyonda, eklemlerde oluşmuş olan şişlikler de fazla görülen sıvı alınır veya çeşitli bir iltihap giderici ilaç hastaya verilerek şişmeler azaltılabilir veya yok edilir.

eklem-iltihabina-ne-iyi-gelir

Bu yazı eklem iltihabına ne iyi gelir iyi gelen şifalı bitkiler besinler hangi bölüm bakar doktora gidilir doğal kesin bitkisel çözüm nedir için krem antibiyotik nasıl anlaşılır teşhis tedavi edilir geçer giderilir önlenir nedir ne demek eklem iltihabının belirtileri tedavisi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

eklem iltihabina ne iyi gelir, diz iltihabina ne iyi gelir, eklem iltihabına bitkisel tedsvi, dizdeki iltihaba ne iyi gelir, eklem iltihabına bitkisel çözüm, oda dekorasyonu nasıl yapılır, diz kapak iltihabı nasıl geçer, diz iltihabına bitkisel çözüm, diz kapağı iltahabı nasıl geçer, YASLI INSALRDA DIZ ILTABINA NASIL COZULUR

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz