Epilepsi Hastalığı için Şifalı Bitkiler

  • ALTERNATİFTIP
  • Epilepsi Hastalığı için Şifalı Bitkiler için yorumlar kapalı
  • 946 kez görüntülendi

Epilepsi Hastalığı için Şifalı Bitkiler

Şüphe yok ki her hastalığın bir tedavisi veya şifası mevcut. Ama bazı hastalıklar var ki gerçekten insanın ömründen ömür götüren. İşte epilepsi hastalığı da bu tarz bir rahatsızlıktır.

Bu yazımızda sizlere doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri olarak kullanılan; epilepsiye iyi gelen bitkileri ve şifalı çözümleri aktarmaya çalışacağım. Sizlerden ricam eğer yazımızı beğenirseniz paylaşarak veya yorum yaparak bize destek olmanız. Şimdiden iyi okumalar.

Epilepsiye Ne iyi Gelir? Bu bitkiler ve yiyecekler epilepsi hastalığı için kullanılan doğal tedavi yöntemleridir.

– Çınar kabuğu kaynatıldıktan sonra, bal ile tatlandırılıp içilmeye devam edilir.

– Kantaron çiçeği bal ile macun yapılarak yenmeye devam edilirse, sara köpüğüne iyi gelir.

– Mavi çarkıfelek otu kaynatıldıktan sonra bal ile tatlandırılıp içmeye devam edilir.

– Nergis çiçeğinin kokusu sara hastalığına karşı iyi gelmektedir.

– Şakayık kökü veya çiçekleri kaynatıldıktan sonra bal ile tatlandırılıp içilmeye devam edilir.

– Yulaf tek başına veya kedi otu ile beraber kaynatılarak içilmeye devam edildiğinde sara nöbetlerine iyi gelir.

Epilepsiye Bitkisel Kür: İlk bölümde sizlere epilepsi hastalığına iyi gelen yiyecekleri ve bitkileri anlatmaya çalıştık. Şimdi ise sizlere Ahmet Maranki tarafından önerilen ve epilepsiye iyi gelen bitkisel ve doğal kür tariflerini aktaralım.

Malzemeler: Elim otu, Kantaron çiçeği, Sirke, Kalkan otu, Çınar kabuğu, Bal

Hazırlanması ve Kullanım Şekilleri: Sizlere önerdiğimiz bitkileri 3 farklı şekilde kullanarak bitkisel kür hazırlamanız mümkün. Şimdi sırayla bunları anlatalım.

– Elim otu kökü bir gün boyunca sirke içinde bekletilir. Sıkılarak elde edilen sıvı cam bir kavanoza konarak dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan alınacak doz, her gün bir tatlı kaşığı artırılarak iki hafta süreyle kahvaltıdan sonra içmeye devam edilir.

– Kantaron çiçekleri, kalkan otu ile birlikte kaynar suda on beş dakika süreyle bekletilir. Sıkılarak elde edilen sıvı, şurup kıvamına gelinceye kadar bal ile tatlandırılarak karıştırılır. Hazırlanan şuruptan günde üç fincan yemekten sonra içilir.

– Çınar ağacının kabukları, sirkeli suda bir saat süreyle kaynatıldıktan sonra süzülür. Elde edilen sıvı bir kaba konarak dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan, tedavi süresince yemek arası yarım fincan ısıtılarak içilir.

Bu yazı epilepsiye iyi gelen vitaminler bitkiler taşlar balık dualar yağlar objektif ol iyi gelmeyen benzer hastalıklar doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi için dua doğal taş kullanılan ilaçlar kür ibrahim saraçoğlu hacamat hangi bölüme doktora gidilir en iyi doktor şifalı bitkiler nasıl olur geçer anlaşılır ortaya çıkar bir hastalıktır düzelir başlar önlenir epilepsi hastalığına okunacak dua yüzde kaç rapor veriliyor nedir neden olur ne demek hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

, , , , , , , , ,

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.