Ekinezya Çayının Faydası ve Yan Etkileri

  • ALTERNATİFTIP
  • Ekinezya Çayının Faydası ve Yan Etkileri için yorumlar kapalı
  • 655 kez görüntülendi

Ekinezya Çayının Faydası ve Yan Etkileri

Bitkisel çayların özellikle kış aylarında kullanımının bir çok hastalıktan ve sağlık sorunundan bizleri koruduğuna muhakkak şüphe yok. Peki hangi çayı ne zaman ya da hangi hastalık için kullanmayı biliyor muyuz? İşte sanırım en büyük sorun bu. Bilinçsiz şekilde bitki çayı tüketimi.

Ben bu yazımda benim en sevdiğim bitki çaylarından biri olan ekinezya çayı hakkında bilgi aktarmak istiyorum. Gerçekten sizinde farklı hastalıklar için hiç çekinmeden tüketeceğiniz bir bitki çayı.

Ekinezya Çayı Nasıl Hazırlanır? Ekinezya bitkisinin hem yapraklarından hem de kökünden çay demleyebilirsiniz. Sizlere tavsiyem kurutulmuş ekinezya kökü almanız. Biraz acı olabilir ama bu sorunu da hafif bal katarak kolayca çözebilirsiniz. Eğer damak tadı size uygun değilse bu seferde yapraklarından çay yapmanızı öneririm.

1 bardak sıcak suyun içine 1-2 çay kaşığı kurutulmuş ekinezya atmanız yeterli olacaktır. 5-10 dakikalık demlenme süresinden sonra ekinezya çayını sıcak olarak tüketin. Günde 3 kereden fazla ekinezya çayı içmeyin. 10 gün aralıksız içerseniz de 2 hafta ara vererek kullanın.

Ekiznezya Çayının Faydaları: Ekinezya bitkisi her bölgede bir çok farklı adla anılır. Özellikle soğuk algınlığına karşı iyi gelir ve ekinezya çayının antiseptik özelliği vardır. Bunların yanı sıra boğaz ağrısına iyi gelir, kuru öksürüğü geçirir, boğaz şişkinliğini alır, kas ve eklem ağrılarına iyi gelir, kansere karşı korunma amacıyla kullanılır, basur tedavisinde kullanılır, çok iyi derecede ateş düşürücüdür, orta dereceli enfeksiyonları tedavi eder, bağışıklık sistemini güçlendirir, idrar yolu enfeksiyonlarına karşı kullanılır, saman nezlesine iyi gelir, migren ağrısını hafifletir, alerji belirtilerini yok eder. www.saglikvegebelik.com

Ekinezyanın Yan Etkileri: Sizde hak verirsiniz ki her güzel şey gibi ekinezyanın da insan sağlığı için yan etkileri var. Bağışıklık sistemi hastalıkları, HIV ya da AIDS, tüberküloz hastalıkları bulunan kişilerin ekinezya kullanmaya başlamadan önce doktorundan onay alması şarttır.

Çok nadir olsa da ekinezya bazı insanlarda alerjik reaksiyonlara sebep olur. Astım hastalığı olanlar, papatya ve diğer çiçeklere alerjisi bulunanlar ekinezya çayı kullanmadan önce doktora danışmalıdır.

Bu yazı ekinezya çayının hazırlanışı faydaları zararları ekinezya çayının fayda ve zararları ekinezya çayı neye iyi gelir ne işe yarar nelere iyi gelir nerede satılır ekinezya çayı nasıl demlenir yapılır içilir zayıflatır mı hamilelikte kullanımı kimler içemez kullanamaz fiyatı hazırlanışı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

ekinezya çayının faydaları ve zararları, hint ekinezyası, ekinezye çayı yan etkileri, ekinezya nerde bulunur, ekinezya kökü ne işe yarar, ekinezya ile birlikte e bogaz agrisina iyi gelir, ekinezya gebelerde zararlimi, ekinezya çayının faydaları, ekinezya cayı nerede satılır, taze ekinezya nerede bulunur

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.