Cilt İçin Etkili PeelingTarifleri

  • ALTERNATİFTIP
  • Cilt İçin Etkili PeelingTarifleri için yorumlar kapalı
  • 1.011 kez görüntülendi

Cilt İçin Etkili PeelingTarifleri

Yüz ve vücut peeling  işlemleri, cilt bakımı rutininizin vazgeçilmez bir parçasıdır . Bu mucizevi güzellik ürünü, cildinizin ölü derisinden kurtulup parlamasına yardımcı olur. Ayrıca mikrosirkülasyonu da uyarır. Zengin ve nemlendirici vücut peelingi, parlak ve daha genç görünümlü bir cilde sahip olmak için önemli adımlardan biridir . Bunun nedeni basittir. Peeling yaptığınızda cildinizdeki ölü deri pul pul dökülerek yeni cilt hücrelerini çıkartıp sağlıklı bir cilt elde etmenizi sağlar.

Ne yazık ki, bazı peelingler için organik ve doğal malzemeler  kullanılmamaktadır. Ve kullandığınız  peelingler pakette yazılmış olduğu gibi iyi ve nemlendirici değildir. Bu yüzden cildinize ev yapımı peelingleri  denemenizi öneririz. En azından kullandığınız güzellik ürününüzde neyin gerçek olduğunu bilir ve güvenle kullanırsınız.

Zaten bildiğiniz gibi, harika bir peelingin etkisi büyük olmalıdır. Cildinize uygulama yaparken kendinizi  lüks bir spaya girmiş gibi  hissetmek için  yazımızdaki peeling tariflerinden faydalanabilirsiniz.

1. Bal: Ham bal anti-bakteriyel, anti-viral ve anti-fungaldir. Akne dahil cilt enfeksiyonlarını öldürür. Bal enflamasyonu ve hidratları azaltır. Bal antioksidan ve anti bakteriyel faydaları artırmak için burada adı geçen diğer eksfoliyanlardan herhangi biriyle karıştırılabilir. Bütünsel Sağlık Bitkiselci bal tarafından yemin eder ve akneden kurtulmak için günlük rutinde kullanılır .

2. Hindistan Cevizi ,Gül, Şeker : Hindistan cevizi ,gül yaprakları ve şekeri mutfak robotunda karıştırın , yüzünüze ve vücudunuza uygulayın.

3. Kefir : Kefir, yoğurt gibidir, ancak çok daha yararlı bakterilerle (yaklaşık 40 kat daha fazla).  . Yoğurt kullanabilirsiniz ve yine de fayda görürsünüz, ancak kefir kullanarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Kefir, cildinizi nemlendiren ve yatıştıran doğal bir laktik asit kaynağıdır. Yüzünüze uygulayın ve 15-30 dakika bekletin, durulayın ve her zamanki gibi yıkayın. Cildiniz çok yumuşak olacak ve birkaç gün içinde  pürüzsüzleşecektir.

4. Hindistan cevizi yağı, Pembe himalaya deniz tuzu, Gül yağı: Bu malzemeleri karıştırın yüzünüze ve vücudunuza uygulayın.

5 .  Deniz tuzu: Deniz tuzu cildinizi gençleştiren, hücre büyümesini teşvik eden ve cildinizin nemine yardımcı olan  minerallerle doludur. Kuru ciltler için bir deniz tuzu peelingi mükemmeldir. Yapıştırmak için lavanta esans yağı ve / veya en sevdiğiniz masaj yağı ( zeytin , jojoba , üzüm , badem vb.) ile karıştırın . Yüzünüzü dairesel hareketlerle fırçalayın, durulayın ve her zamanki gibi yıkayın.

6 Yulaf ezmesi, Bal ve Zeytinyağı : Bu malzemeleri karıştırın yüzünüze ve vücudunuza uygulayın.

7.  Tuz, Domates suyu :1 Yemek kaşığı domates suyu, 1 tatlı kaşığı sofralık ince tuz
Hazırlanışı; Malzemeler karıştırılıp ellere sürülür.Bir süre bekletildikten sonra ovalayarak durulanır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.