Dukan Diyeti Listesi

Dukan Diyeti Listesi

Son zamanlarda aldı bir dukan diyeti çılgınlığı başını gidiyor. Dukan diyeti kitabı tüm dünya kadınları tarafından neredeyse bütün ülkelerde en çok satan diyet ve zayıflama kitabı olmayı başardı. Dukan diyeti listesi tarifi ve evreleri ile bugüne kadar denediğiniz birçok diyete göre

çok farklı.

İşte bende gece falan demedim oturdum dukan diyeti nedir ne değildir araştırmaya koyuldum ve sizlerle paylaşmaya karar verdim. Konuyu mümkün mertebe kısa tuttum ki meraklı arkadaşlar videoyu izleyerek gereken bütün bilgileri alsınlar. Konu sizin için faydalı olmuşsa facebook beğen veya tweetle butonuna basarak bize yardımcı olmaya ne dersiniz?

Dukan diyet listesine ilk önce beslenme alışkanlığınızı değiştirerek başlıyorsunuz. Diyetimizin ilk 10 gününde mönüyü balık, yağsız et, yumurta, tavuk, yoğurt, süt, peynir gibi besinleri ağırlıklı olarak tüketiyorsunuz. İlk birkaç günde diyete alışmakta zorluk çekebilirisiniz ve yan etki olarak ağız kuruluğu görülebilir bu durumun ortadan kalkması için bol miktarda su içebilirsiniz.

Dukan diyeti ilk 10 günlük mönü: 1. gün sığır eti, 2. gün hindi yada tavuk eti, 3. gün yağsız etler, 4. gün tavuk ciğeri, 5. gün balık çeşitleri, 6. gün kabuklu deniz ürünleri, 7. gün ikindi vaktine kadar yumurta, 8. gün yoğurt ve süt, 9. ve 10. gün marul ve yeşillik,

İkinci 10 günlük mönü: Proteinlere ilave olarak sebzelerinde ağırlıkta olduğu mönü ile oluşturuluyor. Dukan diyeti ikinci 10 günlük sürede dikkat edilmesi gereken bir konu ise gün içinde en az 1,5 litre su tüketimine özen göstermek.

Dukan diyeti üçüncü 10 günlük mönü: Protein ve sebze ağırlıklı olan listemize ek olarak meyvede ekleyebilirsiniz. Dördüncü ve son aşamada ise beslenme uzmanımız Dr. Pierre Dukan uyum olarak niteliyor ve istediğiniz yemeyi yemekte serbest olunduğunu belirtti. Son aşamaya geldiğiniz dikkat edeceğiniz tek konu ise Perşembe günlerini sadece protein günü olarak geçirmeniz.

Öncelikle dukan diyeti belirli aşamalardan geçerek, testleri yaptırılarak, uygulamanız gereken bir zayıflama modülüdür. Yemeklerde genel olarak diyet sebze yemekleri ve yüksek protein içeren beslenme düzeni yer alıyor. Dukan diyetine başlamadan önce ilk olarak, hazırlık aşamasından geçersiniz. Hazırlık demek, mesala bu diyet programında ekmek olarak, yulaf ekmeği yemeniz gibi, çeşitli değişimlere hazırlanmalısınız.

Diğer aşama ise hedef aşaması oluyor. İki gün arayla birlikte, diyet programınızda nişastasız sebzeler sürekli yenmek durumunda oluyor. Bu sistem, hedef kilo verilene kadar, devam ediyor.

Dukan diyetinde takviye aşaması ; Bu aşamada karbonhidratlı gıdaları ve besinleri biraz arttırarak, farklı bir zayıflama tekniği deneniyor.

Bu yazı dukan diyeti tarifleri, dukan diyetinin zararları, dukan diyeti nasıl yapılır, dukan diyeti yorumlar, dukan diyeti kitabı indir, dukan diyetinin yan etkileri, dukan diyetinin evreleri, dukan diyeti listesi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

dukan diyeti listesi indir, dukan diyet listesi indir, dukan diyeti kitabı indir, dukan diyeti kitab indir, dukan diyeti listesi, duKAN DİYETİ TARİFELİ, diyet listesi indir, dukan diyeti indir, dukan diyeti en son yorumlar, Dukan diyeti zararları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz