15 Günde Göbeğinizi Eritmenin 11 Kuralı

15 Günde Göbeğinizi Eritmenin 11 Kuralı

15 Günde Göbeğinizi Eritmenin 11 Kuralı
2 haftada göbek yağlarınızdan kurtulmak istiyor musunuz?

O halde burada verilen 11 maddelik listeye uymanız gerekiyor…

Elbette burada sözedilen 5-10 kilo fazlanız olduğunda var olan göbekler… Bundan çok daha fazlanız varsa yine aynı şeylere uymanız lazım; ama süreyi biraz daha uzun tutmalısınız…

Evet, kulağa sevimsiz gelebilir belki ama ne kadar lezzetli yiyecek varsa bilin ki, çoğunluğu hem sağlıksız hem de şişmanlatıcıdır. Özellikle abur cubur gıdaların vücutta yağa dönüştüğü ilk yer göbek bölgesidir. Eğer göbeğinizden acilen kurtulmak istiyorsanız önce bu tür gıdaları hayatınızdan çıkartmanız gerekecek. Hızlı göbek eritme konusunda sabır ve istikrara ihtiyacınız olacak.

Öncelikle abur cubur gıdalardan, yağlı gıda ve kızartmalardan, cips, şekerleme, gofret, çikolata gibi atıştırmalıklardan, şekerli gıdalardan; kek, börek, çörek ve akla gelebilecek her türlü unlu mamulden uzak durmalısınız.

Öğün atlamadan düzenli şekilde, küçük porsiyonlar halinde ızgara et, yeşillik yoğurt, taze sebze ve meyve ağırlıklı beslenin.

Akşamları hava karardıktan sonra yiyip içmeyi kesin.

Sabah ılık limonlu su için. Böylelikle metabolizmanızın hızlanmasını sağlamış olacaksınız.

SAĞLIKLI KİLO VERMEK İÇİN BU YAZIYI OKUMADAN GEÇMEYİN!!!!

50’den Sonra Kilo Vermek İçin Dikkat Edilecek 30 Şey Listesi

Beyaz ekmek yemeyin; mümkünse hiç ekmek yemeyin.

Tatlı krizinizi meyve yahut küçük bir parça yoğun kakaolu bitter çikolata ile gidermeye çalışın.

Tuz tüketimini de azaltmanız vücutta biriken ödemin sökülmesinde ciddi bir adım olacaktır.

Yemeğinizi ağzınıza çok küçük lokmalar halinde alın ve tamamen çiğnemeden lokmalarınızı yutmayın. Sindirim ağızda başlar ve iyi çiğnemek kilo kaybına yardımcı olur.

Az yağlı yoğurt yemenin de karın yağlarının eritilmesi hususunda önemli bir payı olduğu bilinmektedir.

Diyet yaparken, lahana, kabak, brokoli, kereviz, ıspanak, karnabahar, fasulye, mantar, portakal gibi meyve ve sebzeleri daha sık tüketerek göbek eritme ve genel anlamda kilo verme konusunda başarı sağlanabilir.

Hekimler, göbek yağlarının erimesi için atılması gereken ilk adımın, karbonhidratların olabildiğince azaltılması olduğunu söylüyor. Gün içinde alınacak karbonhidrat oranı 50 ila 100 gram arasında olursa, vücut bir süre sonra enerji açığını depolanmış yağ stoklarından karşılayacak ve yağ yakımı başlayacak; yağ yakımı tüm vücutta eşit oranda yaşanacağı için, göbek yağlarınız da erimeye başlayacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz