Doğum Sonrası Rahim Ağrısı

  • DOĞUM
  • Doğum Sonrası Rahim Ağrısı için yorumlar kapalı
  • 1.190 kez görüntülendi

Doğum Sonrası Rahim Ağrısı

Özellikle bebeği emzirirken oluşan kramp benzeri ağrılar muhtemelen doğumdan sonra rahmin, leğen kemiği bölgesindeki yerine inmesini sağlayan kasılmalardan kaynaklanmaktadır.

Daha önceki doğumlara veya karın duvarının aşırı esnemesine (ikiz bebelerde olduğu gibi ) bağlı olarak rahim kasları gevşemiş olan kadınlarda bu kasılmalar daha yoğun olarak hissedilir.

Doğumdan sonra yaşanan bu ağrılar emzirme sırasında oksitosin hormonu salgılanmasına bağlı olarak daha da belirginleşir.

Hafif ağrıkesiciler kullanılabilir, ancak bu ağrı doğal yoldan 4-7 gün arasında geçecektir. Eğer ağrıkesici ilaç ağrıyı hafifletmiyorsa ya da ağrı bir haftadan uzun sürüyorsa başka bir loğusalık sorunu olasılığına karşı hekiminize danışın.

doğumdan sonra rahim ağrısı, dogumdan sonra vajuna agrisi, doğumdan sonra rahimin ağrıması, doğumdan sonra rahimde ağrı, doğumdan sonra rahim de ağrı ve cekme, rahim neden agrır dogumdan sonra, dogumdan sonra karin agrisi nedenleri, Dogumdan önceki karın agrısı neye isarettir, dogum sonrasi vajina agrisi ne iyi gelir, doğum sonrası rahim ağrısı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.