Doğum Ağrısı Nedir

  • DOĞUM
  • Doğum Ağrısı Nedir için yorumlar kapalı
  • 1.233 kez görüntülendi

Doğum Ağrısı Nedir

Doğum eylemi sırasında uterus (rahim) kasıldığında, ağrı duyusu uterustan sinirler aracılığıyla omuriliğe, oradan da beyine ulaşarak rahatsızlık hissi oluşturur. Ağrının şiddeti her annede farklı olabilmektedir.

Ağrının şiddeti; bebeğin iriliği, bebeğin pozisyonu, pelvis genişliği, kasılmaların gücü, geçmiş deneyimlere ve hatta ön yargılı şartlanmalara bağlı olduğu düşünülmektedir.

Bu yüzden hastanın ne kadar ağrı duyacağını doğumu yaşamadan önce tahmin etmek güçtür. Bazen dayanılabilecek, kontrol altına alınabilecek düzeyde ağrı duyulurken, bazen de çeşitli olup, ağrı kesme yöntemlerine ihtiyaç duyulur.

Nefes alma, rahatlama teknikleri, ılık duş, masaj, destekleyici hemşire bakımı, pozisyon değişiklikleri (ayakta durmak, oturmak, yürümek, sallanmak), doğum topu kullanmak gibi doğum ağrısına yardımcı olan pek çok tıbbi olmayan yöntemler bulunmaktadır. Ancak bazı kadınlar için bu yöntemler yeterli olmayabilir.

Bu yazı saglikvegebelik.com tarafından doğum ağrısı neye benzer, doğum ağrısı nedir, doğum ağrısı nasıl anlaşılır, doğum ağrısı nasıl olur, doğum ağrıları ne zaman başlar  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

dogum agrıları nasıl başlar, doğum ağrısı nasıl başlar, doğum ağrıları nasıl olur, doğum agrisi nasil, doğum ağrısı nasıl olur, dogum agrısı neye benzer, dogum agrisi neye benziyor, doğum nasıl başlar, dogum agrilariarı nasıl başlar, dogum ağrisi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.