Diş Eti Kanaması Nedenleri ve Tedavisi

Diş Eti Kanaması Nedenleri ve Tedavisi

Diş etinde meydana gelen kanamalar, diş etlerinde bir problem olduğunun göstergesidir ve acil olarak tedavi edilmesi gerekir.

Diş eti kanaması sorunları dişin destek dokusunun kaybına neden olarak diş kaybına neden olabileceği gibi, böbrek ve kalp gibi organları etkileyerek başka hastalıklara da yol açabilir.

Diş Eti Nasıl Kanar: Diş etinin kanama yaptığı durumlar şu şekilde sıralanabilir.
– Diş fırçalarken ya da diş ipi ile temizlik yapılınca.
– Bir şeyler yediğiniz zaman.
– Bir dişin belli bir bölümünden.
– Diş çekildiği zaman diş etlerinde kanama görülebilir.

Diş Eti Kanaması Nedenleri: Gerekli ağız bakımının yapılmadığı durumlarda, gebelik dönemindeki hormon değişiklikleri neticesinde, bazı damar hastalıkları veya kalıtımsal nedenler ile ve son olarak vitamin eksikliği sebeplerinden dolayı diş eti kanaması olabilir.

Diş eti kanaması kontrol altına alınmazsa, iltihabi bir reaksiyona neden olarak, dişi tutan kemik dokusunu eritir ve sağlam diş kayıpları sebep olur. Bu nedenle diş eti kanamaları ihmal edilmemesi gereken ve hemen tedaviye başlanması gerekilen bir problemdir.

Diş Eti Kanaması Tedavisi: Diş etlerinde meydana gelen kanamaları tedavi edebilmek için ilk önce kanamanın neden olduğunu bilmek gerekir.

Diş taşı yani tartar nedeniyle kanamalar meydana geliyorsa ilk önce bu diş taşlarını temizlemek gerekir.  

– Diş etinde oluşan iltihaplanma neticesinde diş eti kanaması oluyorsa antibiyotik ve gargara kullanılması gerekir.

– Vitamin eksikliğinden kaynaklanması durumlarda ise beslenme alışkanlıkları değiştirilerek ve kullanılan ağız bakım ürünleri sayesinde diş eti kanamalarına çözüm bulunabilir.

– Ağız içinde bulunan bakterilerin diş etlerine zarar vermemesi için günlük ağız temizliği mutlaka yapılmalıdır. Diş fırçalamanın yanında diş ipleri de kullanılmalıdır. Düzenli şekilde ağız bakımı yapmak diş eti kanamasına kesin çözümdür. 20 gün aralıksız şekilde diş fırçalayan hiç kimsede diş eti kanaması olmaz.

– Misvak diş ve diş eti rahatsızlıklara çok iyi gelir. Ayrıca sigaradan uzak durmak diş etlerinizin güçlü olması için ilk şarttır.

Tüm bunları yaptığınız halde hale diş eti kanamasına çözüm bulamadıysanız sizin mutlaka ama mutlaka bir diş hekimine görünmeniz gerekiyor demektir.

dis-eti-kanamasi-nedenleri

Bu yazı diş eti kanamasının nedenleri tedavisi sebebi nedir neden olduğu hastalıklar diş eti kanamasına iyi gelen bitkiler ilaçlar şeyler hangi diş macunu bitkisel çözüm ne iyi gelir ne yapılır diş eti kanaması nasıl olur önlenir tedavi edilir durur düzelir geçer giderilir engellenir neyin habercisi nelere yol açar neye işaret belirtisi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

gece dişlerim kanıyor, diş eti hastalığı nasıl geçer, diş etim kanıyor, dişlerim kanıyor, diş eti kanması, Dış eti hastalgı nasıl gecer doğal yoldan, diş eti rahatsızlığı nasıl geçer, www saglikvegebelik com, diş eti rahatsızlıkları nasıl geçer, diş etim kanıyo

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz