Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir ?

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir ?

İnsanlar arasında ilk izlenim oldukça önemlidir. İlk izlenimde, kişinin en çok dikkat çeken özelliklerinden biri de gülüşüdür. Sağlıklı ve samimi bir gülüşünüz varsa, genellikle insanlar tarafından sevilen biri olursunuz. Ancak sağlıklı ve samimi dişlere kavuşmak kimi zaman sandığınız kadar kolay olmayabilir. Kola, alkol ve sigara tüketimi, şekerli gıdalarla beslenme gibi nedenlere bağlı olarak, dişlerinizin sararması kaçınılmaz olacaktır. Düzenli olarak dişlerinizi fırçalamanıza rağmen bembeyaz dişlere sahip olmamaktan yakınıyorsanız, son dönemin popüler bir uygulaması olan diş beyazlatma uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Diş beyazlatma nasıl yapılır

Halk arasında diş beyazlatma olarak bilinen bleaching yöntemi, dişlerin yüzey yapısındaki gözenekli mine yapısında oluşan maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderilmesi işlemidir. Kısa sürede gerçekleştirilen bu işlem, ağrısız ve acısız bir uygulamadır. Mutlaka uzman bir doktor tarafından yaptırılması tavsiye edilen diş beyazlatma işlemi, lazerli, evde diş beyazlatma ya da klinik diş beyazlatma olarak üç farklı gruba ayrılmaktadır.

Evde diş beyazlatma

En pratik yöntemlerden birisi olan evde diş beyazlatma, matris beyazlatma olarak da bilinmektedir. Diğer yöntemlere göre daha ekonomik olan bu yöntem, ağzın içine yerleştirilen kalıbın dişleri beyazlatması ile gerçekleştirilmektedir. 2 -3 hafta süreyle kullanım zorunluluğu vardır. Diğer bir diş beyazlatma yöntemi ise lazer ile diş beyazlatma yöntemidir. Renkli ya da renksiz ışınlarla dişlerin renklerinin açılmasını sağlayan bu yöntem, oldukça pratik ve güvenilir sonuçlar veren bir yöntemdir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.