Diş Ağrısı Nasıl Geçer

Diş Ağrısı Nasıl Geçer

Diş ağrısı , dayanılmaz bir durumdur. Ama nasıl o bir diş ağrısı kaldırmak büyük bir sorundur anında size bir çare gerek kaldırmak diş ağrısı . O sırada bir diş ağrısını gidermek için mutfağınızdan bir ev temizliği yapmanız gerekiyor . Diş hekimleri kolayca en korkulan tıp uzmanlarıdır. Kaygı yaydıkları ve insanların buna bağlı olarak panik yaşadıkları bir varsayımdır. Onlar bile diş ağrısı gidermek için oraya gitmekten korkuyorlar. Dentofobi için bir terim bile var. Bu yüzden çoğu insan, diş hekimlerini yılda en az iki kez göremiyor.

Bir diş ağrısı genellikle diş veya çene sorunlara neden olur. Diş eti hastalığı, oyuklar, gelen bilgelik dişleri, enfeksiyonlar ve çatlamış veya hasar görmüş dişler en olası şüphelerdir. Akut veya aşırı ağrı, açık bir diş kökü veya ciddi bir çene hastalığı olduğunun işareti olabilir. Genel olarak, diş eti hamuru enfekte olur ve hasta genellikle derhal bir kök kanalı veya enfekte olmuş dişin çıkarılmasını gerektirir .

Nedenler

Diş ağrısının birkaç faktörü vardır :

 • Diş çürüğü
 • Diş kırığı
 • Kayıp dolum
 •  Enfekte diş etleri
 • Diş taşlama veya çene kenetlenmesi
 • Kırık diş
 • Gevşek veya kırık dolgular
 • Geri kalan diş etleri (bu, emaye ile kaplanmayan dişlerin çok sayıda hassas öğesini gösterir)
 • Diş veya çenede bir enfeksiyon
 • pantolon askısı
 • Sinüs tıkanıklığı – ağrı genellikle sinüs ağrısı gibi göründüğü halde ağrı isteyebilir.
 • Diş ağrısı, diş eti şişmesi, çene veya yüz gibi diğer semptomlar nedeniyle ortaya çıkar.
 • Diş etlerinden kanama

Diş Ağrısı için Ev Çare

Diş ağrısı çok acı verici bir deneyim. Görmezden gelemeyiz. Diş çürümesinin işareti olabilir Tedavi edilmeyen diş, diğer dişlerde enfeksiyonun nedeni olabilir. Dişin en içteki katmanı, kağıt hamurunu etkileyebilir. Bu yüzden uygun tedavi doğru zamanda yapılmalıdır. Bazı vardır çirkin haberler bu sorunu kurtarma konusunda büyük bir rol oynamaktadır. Ortalama diş ağrısı sadece birkaç saat sürer. Acı ezici olmadığında, basit bir ev ilacı ile tedavi etmek mümkündür. Bu şekilde diş ağrısını giderebiliriz .

Sarımsak:

Sarımsak, binlerce yıldır diş ağrılarını gideren en bilinen ev ilaçlarından biridir. Ezmeden sonra, bitki bir antiseptik ve antibiyotik bileşik olan allisin olarak bir şey açığa çıkarır. Diş ağrısı bir enfeksiyonun sonucuysa, sarımsakların bakterileri yok etme veya en azından yavaşlatma olasılığı yüksektir. Tabii ki, yalnız sarımsak diş bozulmasını durdurmaya hazır olmayacaktır. Sarımsakları, karanfilleri ezin ve yağ ve / veya tuzla karıştırın. Sonra karışımı etkilenen dişe uygulayın.

Öğütülmüş veya ezilmiş sarımsakların inanılmaz bir güce sahip olduğunu ancak aşırı miktarda deri tahrişine neden olabileceğini unutmayın.

Ekinezya:

Pek çok insan Ekinezya’nın güçlü bir bağışıklık uyarıcısı olduğuna inanıyor, bu da bağışıklık sistemini kurtarabilir ve yaygın enfeksiyonları önleyebileceği anlamına geliyor. Bir kez daha, odontaljiye Hemşirelik enfeksiyonunda Associate neden olursa, Echinacea cinsinin rahatlama sağlaması veya ağrıyı tamamen önleyebilmesi sağlanabilir. Bitkinin avantajlarını elde etmenin en kolay yolu, yerel bakkalınızda veya yiyecek dükkanınızda bir kutu organik asterid dikot cinsi çay almaktır. Diş etlerini veya cildi tahriş etmez.

Tuzlu su:

Dünyanın çoğu tuzlu su veya tuzlu sudan oluşur. Bir bardak suya normal bir çay kaşığı normal lezzet ekleyin ve tamamen eriyene kadar karıştırın. Su daha sonra yirmi ya da otuz saniye bekletildi. Evet, ağzınıza kötü bir stil bırakacak, ancak tuz ağrılı şişliği azaltacaktır. Gerekirse tuz konsantrasyonu arttırılabilir.

Diğer çözümler

 1. Sağlıklı bir yaşam tarzı yaşayın ve alkol almaktan kaçının ve sigarayı bırakın.
 2. Yılda en az iki kez düzenli kontrol için diş hekiminize başvurun.
 3.  Lif bakımından zengin meyve ve sebzeler, süt ürünleri ve vitamin ve mineral bakımından zengin yiyecekler yiyin. 
 4. Çiğnenmesi ve yutulması kolay yiyecekler yiyin.
 5. Çok sıcak veya soğuk yiyecek ve içeceklerden kaçının.
 6. Bir bardak ılık suda bir çay kaşığı tuz karıştırın ve tuzlu suyu dökmeden önce ağrılı alanı kaplayan bir dakika boyunca ağzınızda tutun.
 7. Bezi bir beze sarın ve yüzünüze doğru tutun.
 8. Kahvaltıdan sonra ve yatmadan önce dişlerinizi fırçalayın.
 9. Bir florür diş macunu seçin.
 10. Yumuşak bir diş fırçası kullanın ve çok sert fırçalamadan kaçının.

Bu nedenle, yukarıdaki tüm çözümler diş ağrısının giderilmesinde büyük rol oynamaktadır. Size rahatlama sağlayacak.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.