Mısır Püskülünün Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Mısır Püskülünün Faydaları için yorumlar kapalı
  • 797 kez görüntülendi

Mısır Püskülünün Faydaları

Mısır Püskülü Ahmet Maranki tarafından zayıflama ve detoks etkisi sayesinde tanıtılan bir bitkisel çözüm yöntemidir. Adından da anlaşılacağı gibi mısırın püskülü saçaklı bir bitki olan mısırın meyve kısmı olan tanelerinin etrafını çeviren iplik benzeri kısmıdır.

Mısır püskülü her ne kadar yenilemese de ondan yoğun vitamin ve minerallerden faydalanamayacağız manası çıkmamalıdır. Mısır püskülünün faydaları en iyi biçimde kendisinden yapılan çay ile yani mısır püskülü çayı ile açığa çıkmaktadır.

Mısır püskülü besleyicilik bakımından bir çok bitkisel çaydan daha üstün meziyetlere sahiptir. Püskülün içeriside yoğun miktarlarda potasyum, sodyum ve kalsiyum gibi vücudun ihtiyacı olan mineraller ve elementler bulunmaktadır.

Bunun yanında mısır püskülü içerisinde uçucu yağlar, reçine, bitkisel şekerler ve allantoin isimli bir madde bulunmaktadır. Bu madde vücuttan ödem atıcı ve idrar sökücü bir bileşiktir. Ayrıca allontoin enzimi bakteri öldürücü etkisiyle sivilcelere iyi gelmekte, cilt bakım kremleri ve güneş kremlerinde cildi koruyucu etkisi nedeniyle yoğun olarak bulunmaktadır.

Mısır Püskülünün Faydaları ve Yararları: Vücuttan ödem ve idrar sökücü bir bitkisel çaydır. Ayrıca mısır püskülünde bulunan kalsiyum, metabolizmayı hızlandıran fayda sağlayarak kilo verme sürecini aktif eder.

Vücutta yağ yakımı için gerekli bir çay olan mısır püskülü çayı, romatizmal hastalıklarda, eklem iltihaplarında doğum sonrası kadınlarda kilo sorununa neden olan ödem birikmelerinde ve böbrek, mesane taşlarını düşürmede kullanılmaktadır. Böbreklerde görülen iltihabi enfeksiyonlar için de mısır püskülü içmenizi tavsiye ediyoruz.

Mısır Püskülü Çayının Yapılışı ve Kullanılışı: 1 tatlı kaşığı kadar kıyılmış mısır püskülünün 1 su bardağı kaynamış suda 4-5 dakika demlendikten sonra süzülmesiyle hazırlanan mısır püskülü çayı dahilen ve genellikle yemeklerden önce günde 2-3 kez içmek suretiyle kullanılabilir. Mısır püskülü çayı, zayıflamaya yardımcı bir diğer bitki olan kiraz sapı ile birlikte de kullanılmaktadır.

Mısır Püskülü Alırken Nelere Dikkat Etmeli
Mısır püskülü özellikle mısır koçanlarının yetiştirilmesi sırasında yoğun olarak zirai ilaçlama riski ile karşı karşıya bulunmaktadır. Bu nedenle mısır püskülünü duruladıktan sonra kaynatmanız faydalı olacaktır.

Bu yazı mısır püskülünün faydaları ve zararları yan etkileri saklama koşulları saça cilde faydası kullanımı zayıflatır mı çayı nasıl yapılır neye iyi gelir nereden alınır ne demek ne için kullanılır ne kadar içilmeli içilir kaynatılır nasıl tüketilir içilir demlenir hazırlanır kurutulur saklanır ne demek satın al maranki mısır püskülü çayının yan etkileri tarifi kadınlar kulübü konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

mısır püskülü, mısır püskülü ne işe yarar, mısır püskülü neye yarar, mısır püskülü neye ıyı gelir, mısır püskülü çayı ne işe yarar, mısır püskülü zayıflatırmı, mısır püskülünün faydaları, mısır püskülü çayı zayıflatırmı, mısır püskülü neye faydalı, mısır püskülü ne işe yarıyor

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.