Buz Lazer Nedir? Nasıl Uygulanır?

Buz Lazer Nedir? Nasıl Uygulanır?

Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmak anlamına gelen epilasyon, kadınların binlerce yıllık problemlerinden birisidir. Geçmişte birçok farklı yöntem kullanılarak bu tüylerden kurtulmaya çalışılsa da, gelişen teknoloji ile birlikte bu çok daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu teknolojiler arasında bulunan lazer epilasyon, ilk kez 1990’lı yılların başında ortaya çıktı. FDA onaylı olarak kullanılan bu uygulama, son yılların en fazla kullanılan yöntemleri arasında yer almaktadır.

En büyük avantajı kalıcı bir etki bırakması olan lazer epilasyon, günümüzde birkaç farklı şekilde uygulanmaktadır. Bu yöntemler arasında yer alan buz lazer, en yeni ve en acısız epilasyon yöntemidir. Soprano Ice olarak da bilinen bu yöntem ile istenmeyen tüylerinizden 4-6 seans içerisinde kurtulabilirsiniz. Bu yöntemin en büyük artısı her mevsim uygulanabilmesidir.

Buz Lazer Epilasyonun Avantajları

Soğuk başlıklı bir uç ile uygulanan Buz Lazer, en ağrısız ve acısız lazer epilasyon yöntemidir. Hemen hemen herkeste rahatlıkla uygulanabilen bu işlem, uygulamaya engel olacak sağlık problemi bulunmayan her yaş grubuna uygulanmaktadır. 35-40 dakika arasında yapılan bu epilasyon sonunda kızarıklık veya tahriş meydana gelmemektedir. Bu yöntemin başlıca avantajları:

 • 4 mevsim uygulanabilmektedir.
 • Bütün cilt tipleri için yapılabilmektedir.
 • Erkekler için en acısız lazer uygulamasıdır.
 • Kıl rengi ve kalınlığına bakılmadan rahatça uygulanabilmektedir.

Yüz bölgesi de dâhil olmak üzere vücudun her bölgesinde uygulanabilen Buz Lazer, başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. Kalıcı etkisi bulunan bu uygulamayı, hamilelerin yaptırması önerilmez. Sağlık sorunu yaratmayan bu yöntemi, rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Epilasyon sonrasında doğrudan güneşe maruz kalmamaya dikkat etmeli ve 4-5 saat duş almamalısınız.

Karbon Peeling Uygulaması

Koyu cilde sahip olanların lazer epilasyon yapmasına olanak sağlayan lazer tedavisine karbon peeling denmektedir. Bu uygulamada ayrıca leke tedavisi ve gençleştirme olarak da yapılabilmektedir. Q-switched Nd: YAG lazer ile karbon solüsyonu beraber kullanılarak uygulanan bu yöntemde, ilk olarak cilt yüzeyine karbon solüsyonu sürülmektedir. Bu solüsyon lazer işleminin etkisini arttırmaktadır.

Cildinize uygulanan karbon ve lazer ile birlikte, gözenekleriniz açılarak karbonu cildinizin emmesi sağlanmaktadır. Daha sonra ise uygun lazer şiddeti belirlenerek, lazer atışları ve tarama yapılmaktadır. Kollajen üretimine de arttıran bu uygulama ile sıkılaşma meydana gelmektedir.

Ortalama olarak 30-40 dakika arasında uygulanabilen bu işlem, hangi bölgeye işlem yapılacağına göre değişim göstermektedir. Cildin karbonu emme süresi 15- 20 dakika sürerken, lazer işlemi 15 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Hayatınıza ara vermeden devam edebileceğiniz bu yöntem, tedavi amacına göre 4 ila 10 seansa kadar çıkabilmektedir.

Karbon Peeling Avantajları

Karbon Peeling, oldukça güvenilir bir tedavi yöntemidir. Bu uygulamanın avantajları:

 • Yaz veya kış fark etmeksizin 4 mevsim uygulanabilmektedir.
 • Leke tedavisinde en başarılı yöntemler arasında bulunmaktadır.
 • Cilt tonu dengesi sağlamanın yanı sıra, yağ ve nem dengenizi düzenlemenize yardımcı olmaktadır.
 • Kollajen üretimini arttırarak doku yenilenmesine yardımcı olur.

Fokuslu Ultrason

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları arasında yer alan fokuslu ultrason, ultrasonla gençleştirme olarak da bilinmektedir. Ses dalgaları yardımıyla ciltte toparlanma meydana getirilen bu uygulamada, kollajen üretimi uyarılarak arttırılmaktadır. Bu sayede hem ciltte sıkılaşma ve toparlanma meydana gelirken, hem de cilt yenilenmektedir.

Tek seans içerisinde sonuç veren bu uygulama, 30-40 dakika içerisinde yapılmaktadır. Ultrason yardımı ile ses dalgalarının gönderilmesi sonucunda, bu enerji ısı enerjisine dönüşmekte ve bu da kollajen sentezini arttırarak sıkılaşmaya yardımcı olmaktadır. Tam etkisi 6 ay içerisinde ortaya çıkan bu uygulama ile 2 yıla kadar daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Fokuslu Ultrason Uygulama Noktaları

Yüz bölgesinde gerek yaşlanma gerekse çevresel faktörler dolayısıyla meydana gelen tüm sarkma ve kırışıklıklarda uygulanabilen Fokuslu Ultrason, başlıca:

 • Göz kenarlarında bulunan kaz ayağı çizgilerinde
 • Göz ve boyun çevresinde sarkmalarda
 • Çene bölgesindeki sarkma durumunda
 • Gıdı, yanak ve göz kapağı sarkmalarında
 • Kaşlarda düşüklük olması durumunda uygulanabilmektedir.

Özellikle yüz ve boyun bölgesinde sarkma ve kırışıklık yaşayan herkesin uygulayabileceği bu yöntem, en fazla 35 yaş sonrası kişilerde uygulanmaktadır. Ameliyat olmak istemeyen kişiler tarafından uygulanan Fokuslu Ultrason, uzun süreli etki göstermektedir. İşlem sonrasında kısa bir süre sıcak duş alınmamalı, güneşe direk maruz kalınmamalıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz