Bu Çiçeğin, Kanser Hücreleriyle Mücadele Eden Anti-İnflamatuar ve Antitümör Özellikleri

Bu Çiçeğin, Kanser Hücreleriyle Mücadele Eden Anti-İnflamatuar ve Antitümör Özellikleri

Çiçekler koku verir ve herkesi cezbeder. Hastalığa iyi geçmesi için bir buket çiçek veririz. Çiçeğin kanser hücrelerinde savaşacak özelliklere sahip olduğunu düşündünüz mü? Evet, kadife çiçeği duymuşsunuzdur. Bu küçük çiçek şirin ama büyülü güçlere sahip olduğunu hayal bile edemezsiniz. Aşağıda tartışıyoruz.

Kanseri Önlemeye Yardımcı Olur

Lutein, kadife çiçeği içinde keşfedilen bir bileşendir. Araştırmacılara göre, kadife çiçeği içindeki Lutein antioksidan görevi görür ve tümörlere karşı savaşır. Özellikle meme kanseri tümörlerinde faydalıdır. Sadece tümör sayısını azaltmakla kalmaz aynı zamanda yayılma riskini de azaltır. Küçük miktarda Lutein bile tedavi için yeterlidir.

Derinin iltihabı

Meme kanserinde acı çeken ve radyasyon tedavisi alan insanlar derileri iltihaplıdır. Bu iltihap, tedaviden kaynaklanmaktadır. Kadife çiçeği calendula ile merhem iltihaplı bölgeye uygulanırsa azaltılabilir.

Antioksidanlarda Yüksek

Kadife çiçeği sarı parlak bir renge sahiptir ve bu renk içinde bulunan antioksidanlardan kaynaklanmaktadır. Antioksidanlar serbest radikallere karşı koruma sağlar. Bu serbest radikaller hücrelere zarar verebilir. DNA’nıza girip onu değiştirebilir. Kansere neden olabilir.

Yara iyileşmesi

İnatçı yaraları iyileştirmek için Marigold yağı uygulanır. Aslında doğada iltihap önleyici, mantar önleyici ve iltihap önleyicidir. Yağ kürü döküntü, yatak yarası ve ülser. Marigold yağı, yaralı bölgede yeni kan damarları geliştirir ve yeni cildi destekler.

Cure Göz Hastalıkları

Lutein, likopen ve zeaksantin, kadife çiçeği içinde bulunan ve göz hastalıklarını iyileştirmede yardımcı olan maddelerdir. Marigold çayı ağrılı düşünce için kullanılır. Aynı zamanda gözleri yıkamak için de kullanılır. Bu amaçla suya basit bir kadife çiçeği daldırın ve iki ila üç saat bırakın. Ardından boğaz gözlerinizi bu suyla yıkayın.

önlem :

Özellikle hamile bayanlar ve diyabetik hastalar için herkes için uygun değildir. Bu yüzden dikkatli olun ve alerjiye neden oluyorsa ve size uymuyorsa, kullanımı durdurur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz