Böbrek Taşının Düşmanı Bulundu

Böbrek Taşının Düşmanı Bulundu

Böbrek Taşının Düşmanı Bulundu

Yaklaşık üç senedir yapılan çalışmalarda Dr.Turhan Civelek ve ekibi, tübitak tarafından destek alınarak ulaştıkları sonuçta kara turpun böbrek taşı olanlara iyi geldiğini ve böbrek taşı olmayanlarda ise böbrek taşı oluşumunu engellediği yönünde harika gelişmelere ulaştıklarını söyledi.Bulunan bu önemli gelişmeler böbrek taşı oluşmuş hastalar için çok önem arzeden bir buluş oldu.

Peki böbrek taşı oluşumu nasıl bir süreç işler?

İnsanrın genelde %12’sinde bulunan bu taşlar oluşurken renal dediğimiz taşların yüz oranında yetmiş seksen kadarı oksalat ile karışım halini alarak kalsiyum (ca)dan kalsiyum oksalat taşı oluşturuyor.Günümüz teknolojisinde ileri derecedeki vakalarda tıp dilinde litotripsi deediğimiz taş kırma operasyonu kullanılıyor.Ancak bu gibi cerrahi operasyonların maliyeti hasta için çok yüksek olabiliyor.

Böbrek Taşına Ne İyi Gelir

Taş kırma yönteminde enfeksiyon riskide daha fazla olduğundan günümüzde insanlar bitkisel tedavilere daha çok eğilim göstermeye başalamış durumda.

Tübitak tarafından desteklenmiş bu araştırmada oluşan renal oksalat yani oluşmuş böbrek taşı üzerinde oldukça başarılı olan kara turpun böbrek taşı üzerindeki etkileri araştırılmış,yan etkileri,kara turpun böbrek taşı üzerindeki yararları ortaya çıkarılmıştır.

Dört farklı aşamada bulunan böbrek taşı oluşmuş oluşabilecek v.b. şekillerdeki durumdaki böbrek taşları üzerinde denenen kara turpun bitkisel ilaç olarak değerlendirilebileceği sonuçlar gözlemlenerek ortaya atıldı.

Yaşadığımız dünyada böbrek taşları üzerine ilk araştırma ve ilk buluş olarak ortaya çıkan kara turp çok rağbet göreceği sanılmakta.Bu araştırma tamamlandığında ikincil araştırmalara gerek kalmadan idrar ve böbrek taşlarına kesin çözüm formulü ortaya konulmuş olacak.Değerli takipçilerimiz insanoğlunun bitkisel tedaviye döndüğü günümüz tıbbında biyolojik silahlardan etjkilenmemiş doğal gıdalar tüketmenizi önererek sağlıklı günler dileriz.

Görüldüğü üzre böbrek taşı sancısından kıvranan hastaların dermanı bir adım ileride kara tup olarak karşımıza çıkmakta.En iyi tedavi Allah’ımızın tedavisidir.İnsanın ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü besin,mineral,protein,mineral sağlığımıza iyi gelen en iyi şeyler şifalar bizim için yaratılmıştır.İnsanoğlu kendi sağlığını bozar, çare arar, en iyisi ise sağlıklı iken sağlığı doğal yollardan beslenme adabıyla koruyarak beslenmektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , ,

Yorum Yaz