Bitkiler Cildimizi Nasıl Temizler

Bitkiler Cildimizi Nasıl Temizler

 Bitkiler Cildimizi Nasıl Temizler

Tüm deri bozukluklarının giderilmesinde bitkilere en emin tedavi yolu olarak bakabiliriz.

İç bozuklukların deriye yansıdığı unutulmamalıdır; deri bozuklukları, iç düzeydeki bir bozukluğun tepkisidir.

Hiç bir şey aniden ortaya çıkmaz. Başka bir deyişle, her şeyin bir başlangıcı ve sonu olduğu gibi, her hastalığın da bir nedeni ve etkisi olmalıdır.

Vücut içinde bir düzensizlik varsa, ve bu düzensizlik nedeniyle vücutta aşırı miktarda zehir oluşmuşsa, doğa bu zehiri atabilmek için elinden geleni yapar. Bunun sonucu olarak, vücuttaki zehirli ya da zararlı maddeleri dışarı atan en büyük organ deri olduğu için, deri üzerinde birtakım döküntüler oluşur.

Derideki lekeleri, sivilceleri, kan çıbanlarını, çıbanları, diğer deri kabartılarını ve yaralarını tedavi etmek, yalnızca bir hastalığın etkisine dokunmak, o hastalığın asıl nedenini serbest bırakmak demektir. Ama hepsi bu kadarla da kalmaz. Kortizonlu ya da antibiyotikli merhemler serbestçe kullanılacak olursa, bu merhemler bozukluğu yüzeysel olarak giderir ve zehiri tekrar sistemin içine iterler, böylece gelecek için daha büyük bozukluklara temel hazırlarlar. Bununla birlikte, eğer tedavi bitkisel ilâçlarla yapılacak olursa, çok daha değişik bir sonuç alınır.

Bitkiler çoğunlukla etkilerini çok yönlü olarak gösterirler ve dikkat edileceği gibi, bu kitapta tartışılacak olan tüm bitkiler yalnızca deri bozukluklarında yararlı olmazlar, aynı zamanda kanı da temizlerler ve böylece deri bozukluklarının asıl nedenlerinin bir bölümü tamamen ortadan kaldırılmış olur.

Bitkilerin tedavi edici yanları sıra, yapılarında doğal olarak madensel tuzlar, vitaminler ve vücut için yararlı besi maddeleri vardır. Bitkiler İçindeki bu doğal maddelerin öylesine hayatî bir önemi vardır ki, bir süre bitkisel tedavi yöntemini uygulayan hastalar kendilerini eskisinden çok daha iyi hissetmektedirler.

Burada, neden ötürü bitkilerin yara lapası, pansuman ya da yıkama aracı olarak kullanılmasının tavsiye edildiği sorulabilir. Bunun cevabı çok basittir : bitkiler deriye uygulandıkları zaman yatıştırıcı ve iltihabı alıcı etki yaparlar ya da gerektiğinde iltihabın toplanmasına, böylece iyileşme işlemine yardımcı olurlar.

Hasta, bitkilerle tedavi edildiğinde iyileşme işlemi vücudun içinde olur. Deri bozukluğuna neden olan zehirlerin sistemden atılmalarına yardımcıdır. Kimi zaman, ishal, aksırık ve burun akıntısı gibi reaksiyonlar görülebilirse de, bu belirtiler kısa sürelidir ve vücut yavaş yavaş temizlendikçe, hasta kendisini çok daha iyi hissedecektir.

Bütün bu nedenlerle, deride görülebilecek isilik, döküntü, çıban, şirpençe ya da kan çıbanı gibi bozukluklar ortaya çıktığı zaman yapılacak şey, deriyi temizleyerek bu belirtileri bastırmak olmayacaktır, çünkü geçici olarak ortadan kaldırılan bu belirtiler daha sonra da ha ciddî bozukluklar olarak ortaya çıkabilecektir. Deride görülen bu belirtileri geçici olarak gidermek yerine, bu bozukluğu kökünden kesip atmak için, insanların yaradılışlarından bu yana kullandıkları güvenli, tedavi edici basit bitkileri kullanmak daha olumlu sonuçlar verecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz