Benler nasıl geçer benlere tedavi olarak bitkisel çözüm var mıdır?

Benler nasıl geçer benlere tedavi olarak bitkisel çözüm var mıdır?

Benler aslında kalıcı kahverengi veya ten rengindeki cilt lekeleri türlerinden bir tanesi olup çoğu zaman sağlık bakımından herhangi bir risk veya tehlike oluşturmayan bir oluşumdur. Ancak nadiren de olsa bazı benler ile oynanması durumunda cilt kanserine davetiye çıkarılması riski de mevcuttur.  Benler çoğu kişide ciltte görünüm ve estetik açısından sıkıntı yaratmaz. Hatta bazılarında benler çok çekici olabilir. Ancak bazen de benler kişide psikolojik açısından sıkıntı oluşturabilir ve kişi sahip olduğu beni asla kabullenemez. Bu durumda benlerden kurtulmak için ister bitkisel isterse cerrahi medikal çözümlere başvurulsun, öncesinde muhakkak bir cildiye uzmanına görünmekte fayda vardır.

Benler nasıl yok olur ve kaybolur

Benler için herhangi bir krem ya da ilaç tedavisi bulunmuyor. Benler kozmetik amaçlı, cerrahi olarak eksiyon denilen yöntem ile çıkarılabiliyor.

Benler Nasıl Tedavi Edilir?

Ancak lazer tedavisi gibi yöntemler, sonrasında patolojik inceleme yapılamadığından genellikle bu yöntemler önerilmiyor.

Benler konusunda yapılacak en doğru şey, güneşten koruyucu krem kullanmak ve herhangi bir değişim göstermeleri durumunda mutlaka bir dermatoloji uzmanına başvurmak.

Et benleri poliklinik şartlarında; genel anestezi gerektirmeden yakılarak (koterizasyon), dondurularak (kriyoterapi) veya sadece kesilerek tedavi ediliyor. Bir de bitkisel çözümler ile ben tedavisi var ki bu aşağıda vereceğimiz kürleri doktorunuza danışarak uygulamalısınız.

Benler neden olur:

Benler cilde rengini veren pigment hücrelerinin sayısının ve renginin artması sonucu meydana gelir. Çeşitli sayıda ve büyüklükte olabilir. Estetik dışında bir zararı yoktur. Ancak renginin koyulaşması ve büyümesi halinde muhakkak doktora gitmeli. Benleri plastik cerrahi bölümünde estetik olarak aldırmanız mümkündür. Alınması sonucunda iz kalmaz. Zararı yoktur.

Benler neden kanar

Normal şartlarda benler kanamaz. Ancak benlerle oynanıp kanatılır ise bu durumda benin kanserojen dokuya dönüşme riski artar. Bundan dolayıdır ki mümkün olduğunca benleri kanatmaktan imtina edilmelidir.

Benler için Bitkisel Yöntemler:

Cilt lekeleri için kullanılan bitkisel yöntemler benler için etkili olabilmektedir. Fakat benler cilt kanserine neden olabilen tehlikeli bir rahatsızlık olduğundan benlerdeki büyüme yada renk değişikliğinde mutlaka doktora başvurmak gerekir. Bitkisel öneriler sadece yardımcı tedavilerdir.

Elma Sirkesi Ben Tedavisi :

Elma sirkesi benlere iyi gelirmi ve hatta elma sirkesi benleri yok eder mi diye merak edenler bir hayli fazladır diye tahmin ediyoruz.  Peki gerçekten elma sirkesi benleri geçirirmi? Elma sirkesi ben tedavisi amacıyla doğru bir biçimde kullanılırsa benleri geçirmek için bitkisel fayda sağlamaktadır. Peki elma sirkesi ben tedavisi için nasıl kullanılır:

Aynı miktarlarda Su ve Elma sirkesini bir kapta kaynatın
Daha sonra bu karışım ile yüzünüze buhar banyosu yapın.

Ayrıca gene Aynı miktarlarda Su ve Elma sirkesini ile yüzünüzü 3-4 günde bir silerek de cilt lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Anason tohumu ben tedavisi :

Anason tohumları bir kaba konarak üstünü kapatıncaya kadar su eklenir ve kaynatılır. Tohumlar süzülerek atılır ve elde edilen su soğuduktan sonra cilde masaj yapılarak sürülmesi haline cilt lekelerin önlenmesi ve canlılık kazanması sağlanır.

Arpa Unu Benleri Geçirirmi:

Arpa unu hamur haline getirilerek yüze maske halinde sürülür ve 2 saat süresince bekletilir. Bu işlem sonucunda yüzdeki lekeler yok olur.

Aşık otu benlere iyi gelirmi :

Aşk otu kökü kaynatılarak elde edilen sıvı, yüzdeki lekeleri yok eder.

Biberiye :

Biberiye benlere iyi gelen bitkiler arasında muhakkak hatırda tutulması gereken bir baharattır. Biberiye merhem haline getirilerek vücuda sürülerse cildi güzelleştirir, kırışıklıkları giderir. 2 gram kurutulmuş biberiye yaprağı ve çiçeği bir tas içinde 20 dakika kaynatılarak, vücut yıkandığında güzelleştirir, pürüzsüz hale getirir.

Ben Maskesi Nasıl Yapılır-Benlere Bitkisel Çözüm Maske Tarifi :

Haftada bir gün bir tatlı kaşığı süzme yoğurt ve bir çay kaşığı
karbonatı karıştırın. Cildinizde bir saat bekletip ovarak çıkarın.
Bir çorba kaşığı eşit miktarda mısır unu , ıslatılmış kil, el kremi ve suyu karıştırın ve cildinize sürün. 5 dakika ovarak peeling yapın.

Bu, cildinizdeki ölü deriyi çıkarır ve porselen gibi cilde sahip olursunuz

Kudret narı :

Kabakgiller familyasından, tırmanıcı, ince gövdeli, bir yıllık bir bitkidir. Yaprakları saplı ve el gibi parçalıdır. Meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır. Meyveleri 10-15 cm boyunda şişkin ve iki uçta incelmiş şeklindedir. Üzerinde kabarcıklar vardır. Turuncu – sarı renktedir. Ev ilaçlarında, zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılır.

Egzama ve diğer cilt hastalıklarında faydalıdır. Yaraların çabuk kapanmasını sağlar. [Kudret Narı Kullanımı ve Faydaları]

Kayınağacı :

Kayıngiller familyasından; kış aylarında yapraklarını döken güzel görünüşlü bir orman ağacıdır. Dalları salkım gibidir. Kabukları halka halkadır. Kabuk ve dallarının kuru distilasyonundan kayınağacı katranı elde edilir.

Kabuklarının suda kaynatılmasıyla elde edilen suyla yüz lekeleri, çiller giderilir. Kıllar temizlenir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz