Bel Fıtığı ve Boyun Fıtığı için Bitkisel Çözüm

  • ALTERNATİFTIP
  • Bel Fıtığı ve Boyun Fıtığı için Bitkisel Çözüm için yorumlar kapalı
  • 945 kez görüntülendi

Bel Fıtığı ve Boyun Fıtığı için Bitkisel Çözüm

Özellikle sporsuz hayat ve hareketsiz yaşam neticesinde ortaya çıkan bel fıtığı ve boyun fıtığı problemine, bir de yanlış tedavi ve hareketler eklenince ne yazık ki ortaya istenmeyen durumlar çıkabiliyor.

Şimdi sizlere hem bel fıtığı için hemde boyun fıtığı için uygulanan doğal ve bitkisel tedavi yöntemlerini anlatmaya çalışacağım.

İbrahim Saraçoğlu bel ve boyun fıtığı için kırk kilit bitkisi kürünü tavsiye ediyor.

Tarifi: Bel ve boyun fıtığı için 1 su bardağı suya 2-3 yemek kaşığı kırk kilit (atkuyruğu ) bitkisi koyarak 5 dakika kaynatın.

Bel veya boyun fıtığı olan bölgeye dıştan ılık olarak kompres yapın.

-Sandalyede kalça ve diziniz 90 derece olacak şekilde dik oturun.

-Bilgisayar ve televizyon ekranının göz hizasında olmasına dikkat edin.

-Kanepede uyumak gibi boynun pozisyonunu desteklemeyen alışkanlıklardan kaçının.

-Sabahları yarım saat omurga düzgünlüğü için egzersiz yapın.

-Çok ağır eşya taşımayın.

-Ağır eşyaları vücuda mümkün olduğunca yakın taşıyarak ağırlık merkezini dağıtın.

Bel fıtığı için iyi gelen uygulamalar şu şekildedir.

Soğuk Kompres: Bel ağrısı şikayeti ile doktora başvurulmuşsa doktor soğuk kompres önerebilir. Soğuk kompres ağrı kesici ilaç ve kremler ile birlikte uygulanabilir. Soğuk kompres bel fıtığı nedeni ile oluşan şikayetler başladıktan sonra 2 gün içinde uygulanması gerekir. Ağrıyan bölgeye buz dolu bir torba uygulanabilir.

Egzersiz: Bel ağrısı oluştuğunda basit egzersizler yapılarak rahatlama sağlanabilir. Egzersiz hareketler ağrının şiddetlenmesini önler. Hafif ve orta dereceli ağrılarda bele fazla yüklenmeden egzersizler yapılabilir. Bu egzersizlere örnek olarak; Yürüyüş, Esneme ve gerilme hareketleri, Yüzme, Kondisyon bisikleti sayılabilir.

Yatak İstirahati: Ağrının boyutu çok ciddi ise doktor yatak istirahati önerebilir.  Ancak yatak istirahati en fazla 3 gün olmalıdır. Aksi takdirde ağrının şiddeti daha da artabilir. 5 gün ve daha fazla süren yatak istirahati kasların zayıflamasına ve ağrının iyileşme sürecinin uzamasına yol açabilir. Şayet kas fonksiyonları zarar görürse ağrı kronik bir hal alabilir.

Bu yazı bel fıtığına iyi gelen bitkiler spor kaplıcalar kremler egzersiz yataklar iğne yiyecekler bitkisel yağlar neler iyi gelir yüzde kaç rapor verilir sıcak su torbası iyi gelir mi ne iyi gelir ozon tedavisi bel fıtığı için korse fizik tedavi masaj hacamat fiyatları spor nasıl geçilir geçer çekilir oturmalı teşhis edilir boyun fıtığına iyi gelen yüzme şekli taşlar hangi bölüm bakar doktora gidilir hamam boyun fıtığı için masaj aleti boyunluk neler yapılmalı nasıl yatmalı ağrı yapar doğal bitkisel kesin çözüm çare hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

boyun fıtığına ne iyi gelir, boyun fıtığına neler iyi gelir, boyun fıtığı bitkisel tedavi, boyun fıtığı ne iyi gelir, belfitiği bitkisel tedavi, bel fıtığına ne iyi gelir, boyun fıtığına iyi gelen bitkiler, boyun fitigi icin bitkisel tedavi, bel fıtığına bitkisel çözüm, bel fıtığı için bitkisel çözümler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.