Bebeklerde Hazımsızlık Ve Bağırsak Kurdu

  • DOĞUM
  • Bebeklerde Hazımsızlık Ve Bağırsak Kurdu için yorumlar kapalı
  • 890 kez görüntülendi

Bebeklerde Hazımsızlık Ve Bağırsak Kurdu

Bebeklerde Hazımsızlık Ve Bağırsak Kurdu

Bebeklerde Hazımsızlık ve Kusma

Bebeklerde Hazımsızlık ve Kusma

Bebeklerde Hazımsızlık ve Kusma

      Bebeği üst üste ve fazla emzirme veya fazla meyve suyu verme, so­ğuk süt veya meyve suyu verme gibi nedenlerden bebek hazımsızlık çe­ker ve kusar.

  • Bebek saatinde ve doyana kadar emzirilmeli, onun haricinde bir şey vermemeli. Meyve suyu emzirmeden sonra hemen verilmeli. İki em­zirme saati arasında bebeğe sadece ılık su verilir.
  • Her emzirmeden sonra yukarda ishal bahsinde izah ettiğimiz Hin­distan cevizi tozu bebeğe yalatüırsa hazımsızlık ve kusma olmaz.

Bu tedbirlere rağmen kusma oluyorsa, çok açık nane + limon çayı yapıp su yerine onu içirmelidir.

Bebeklerde Bağırsaklarda Kurd ve Solucan

Bebeklerde bagirsak kurdu

Bebeklerde bagirsak kurdu

      Küçük çocuklarda kıl kurdu çok olur. Bunlar çocukları uyutmaz ve sinirli yapar. Hamur işleri ve tadlı yiyen çocuklarda çok olur. Çok yiyen çocuklarda da görülür.

      İyi yıkanmadan yenilen marul veya sair şeylerle solucan yumurta­ları alınır ve çocuklarda yuvarlak solucan-belirir. Solucan olan çocuk­ların geceleri ağzından su akar, karınları ağrır ve gaita ile ara sıra ka­lem boyunda solucan düşer. Bunlar sararır ve zayıf, kansız kalırlar.

Öneriler :

**          Kıl kurdu olan çocuklara fazla yemek yedirmemeli, Yemeklerini iyi çiğnetmeli.

**          Bunlara her gün, sarımsaklı yoğurt yedirmeli.

  • Yuvarlak solucan olanlara günde 1 – 2 çay bardağı aç karnına havuç suyu içirmeli ve yemeklerde bol havuç salatası yedirmelidir.
  • Yemekten önce 1 çay bardağı sıcak suya 1/2 kahve kaşığı kekik koyup 5 dakika-bekletip süzmeli ve günde 2 çay bardağı’ içirmelidir. Bu çay şerit, solucan ve kıl kurdunu temizler. Her 6 ayda bir 1 hafta bu çay kürü yapılması faydalı olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.