Şınav Nasıl Çekilir Faydaları Nedir

Şınav Nasıl Çekilir Faydaları Nedir

Şınav hareketi halk arasında en çok uygulanan ve bilinen spor hareketlerinin başında gelir.

Özellikle kol ve göğüs kaslarını geliştirmek için her zaman her yerde kolayca yapılan bu hareket mümkün olduğunca düzgün yapılırsa ve ne kadar çok tekrar edilirse vücudunuz için o kadar faydalı olur.

Farklı şınav çekme çeşitleri vardır ama en çok kullanılan klasik şınav hareketidir. Şunu unutmayın ki şınav dikkatli çekilmesi gereken bir harekettir. Lütfen kendinizi fazla zorlayarak sakatlıklara sebebiyet vermeyin.

Klasik şınav nasıl çekilir
1- İlk önce yüzü koyun olacak şekilde yere uzanın.

2- Daha sonra ellerinizi omuzların yanına gelecek şekilde koyun.

3- Vücudunuzu elleriniz ve ayak parmaklarınız yerde kalacak şekilde zemine baskı uygulayarak kollarınızla yavaşça kaldırın.

4- Elleriniz omuz genişliğinden biraz daha açık olacak şekilde açın.

5- Ayaklarınızı birleştirin, kol ve bacaklarınızı gergin bir duruma getirin.

6- Vücudunuz bu sırada düz bir çizgi oluştursun. Yada kısacası başlangıç pozisyonuna gelsin.

7- Dirseklerinizi kırarak göğsünüzü yere yaklaştırın. Yere ne kadar yaklaşırsanız şınav hareketi o kadar faydalı olacaktır.

8- Zemine baskı uygulayarak kollarınızla vücudunuzu başlangıç pozisyonuna kaldırın. Bu işlemi ağır yapmanız ve mümkün olduğunca çok yapmanız sizin faydanıza olacaktır.

Biliyorum bazı durumlarda sadece anlatmak veya resim eklemek yeterli olmuyor. Bu konumuzda bu sebeple bir de videodan faydalanmak istiyorum. Şınav nasıl çekilir ne işe yarar uzmanından dinleyelim isterseniz.

Bu yazı şınavın faydaları zararları çalıştırdığı kaslar geliştirdiği bölgeler şınav nasıl çekilir çekilmeli gelişir artırılır geliştirilir yapılır ne işe yarar nereleri çalıştırır ne kadar çekilmeli nefes kontrolü ne zaman çekilmeli çekemiyorum ne yapmalıyım çeşitleri aleti konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

şınav çekmek ne işe yarar, şınav çekmenin zararları, şınav çekmek neye yarar, şınavın zararları, şınav çeşitleri ve faydaları, şınav çekmenin faydaları, şınavın faydaları, şınav çekme ne işe yarar, sinav cekmek faydalari, şınav çeşitleri ve etkileri

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz