Bal Ve Faydaları

Bal Ve Faydaları

Bal Ve Faydaları

Bal, en Önemli doğal ilaçlar arasındadır. Cenâb-ı Hak Kur’an-ı Kerimde“İnsanlar için onda (balda) şifavardır” buyurmaktadır. Binlerce çesit bitkinin şifası balda bir arada toplanır. Gerektiği oranda tüketildiği zaman hiçbir yan etkisi yoktur.Suyla karıştırılıp içilmesi durumunda ciğerleri ve üst solunum yollarını temizler, sindirim sistemini tamir eder. Limon suyu ile hazırlanılan bal ile yapılan bal şerbeti bedeni dinlendirir, toksinleri ortadan kaldırır ve yok eder, enerji verir. Ülser ve gastrit ve benzeri mide hastalıklarında birebirdir.Bal besin olarak tüketilmesi haricinde adeta ilaç olarak da tüketilmektedir.Mide duvarının tamirini  yapar.Bedenin direncini artırarak bağışıklık sistemini güçlendirir.Beynin düşünme gücünü artırır.Çörekotu bal karışımının sağlığa mucizevi etkilerini ve katkılarını bilmeyen yoktur.Şimdi size sunacağımız ballı mucize ilaç ile bel ağrınızdan nasıl kurtulacağınızı artık düşünmeyeceksiniz.

Bal Ve Faydaları

Bal Ve Faydaları

Bel kaymasına ve bel ağrılarınıza bal ile hazırlayacağınız ilacınız için gerekli malzemeler yarım kilo kadar bal,üç adet limondan elde edilmiş limon suyu ve altı adet aspirin.Bu ürünleri cam kavonozda karıştırın ve her sabah aç karnına bir kaşık tüketin.Güne bu ballı karışımla başladığınız ve bu karışımın son kaşığını tükettiğiniz takdirde bel ağrınızdan biiznillah kurtulduğunuzu göreceksiniz.Bu bal limon ve aspirin karışımı ayrıca omur ilik disklerinizi güçlendirecektir.Bal ın sağlığa etkisi tartışılmazdır.Hadis- Şeriflerlede sabit olan balın Kuran ile birlikte bize şifa kaynağı olarak Sevgili Peygamberimiz S.A.V. tarafından bize bırakılıp tavsiye edilmesi balın şifa açısından sağlığımız için nekadar önemli olduğunu göstermektedir. Bal siroz hastalığının tedavisinde büyük önem arzeder. Bal mide ve bağırsak gazlarını gidererek kanı çoğaltır.Bal idrar söktürüp öksürüğü keser. Bal damarları genişleterek kalbi güçlendirir, mide ve bağırsaklardaki zararlı maddeleri dışarı atar. Bal yüz felcini önlüyor ve zehirlenmelere karşı koruyor.Mideye ferahlık veren bal,çörek otuyla birlikte yenildiğinde sırt ağrılarını önlüyor.Bal limon ile tüketilirse nezleyi gribi yok ediyor.

Bal Ve FaydalarıBal dakikalar içerisinde ağrıları dindirir. Ballı süt ağrı kesici görevi yapar.Gözün görme gücünü artırıyor. Romatizmal hastalıkları tedavi ediyor. Bal içerdiği enzimler sayesinde de şişmanlığı önler.Bal antibakteriyel özelliğinden dolayı bozulmayan gıdalar arasında birinci sırada gelir.Faydaları anlatılmakla bitmeyen bal besinler arasında en sağlıklı gıdadır.Balın kendisi bir şifa kaynağıdır.Bal yiyerek kanserden kurtulursunuz.Bal yiyerek bütün olumsuz hayat aktivitelerinizi ve hastalıklarınızı tedavi edebilirsiniz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz